Magdalena Bergerová a Ondřej Mánek vítězi dorostenecké soutěže o nejlepší střelce

23. března, 2018

Již v rámci zpravodajství z mistrovství České republiky v biatlonu dorostu a dospělých v Novém Městě na Moravě jsme informovali o vítězích IV. ročníku dorostenecké soutěže o nejlepšího střelce Hamé. Stali se jimi Ondřej Mánek z jihočeského SKS Vimperk a Magdalena Bergerová z Jilemnice. Nyní Vám přinášíme další podrobnosti. Vítězové si triumf vystříleli v konkurenci více než 130 dorostenek a dorostenců z celé republiky, a to během 22 střeleckých položek a čtyř kol závodů Českého poháru sezóny 2017/2018.

Ondřej Mánek v akci

„Jsem jediný biatlonista na škole, takže většinu času trávím s lyžaři ze Ski klubu Šumava. A většinu střeleckých tréninků dělám s taťkou, který se mnou jezdí střílet ve svém volném čase. Letošní zimu jsem se vždycky týden před závodem připravoval v Jablonci nad Nisou, kde jsem také zařazen ve sportovním centru mládeže a mám tam hodně přátel,“ říká ke svému úspěchu šestnáctiletý Ondřej Mánek, který se biatlonu věnuje čtyři roky. Ondřeje k biatlonu přivedl děda, úspěchy slaví i v kategorii klasického lyžování.

Magdaleně Bergerové červená sluší

„Vzhledem k tomu, že navštěvuji sportovní gymnázium, je možnost skloubit školu a sport jednodušší. Během týdne máme dopoledne čtyři vyučovací hodiny vyhrazené k tréninku a pak se vracíme do školy. Jinak máme tréninky odpoledne,“ popisuje náročnost skloubení školy a vrcholového sportu Magdalena Bergerová z Jilemnice. Její dědeček před padesáti lety zakládal jilemnický biatlonový klub. Magdalena získala tři mistrovské tituly ČR v sezóně 2017 a v soutěži o super střelce dokázala porazit i o dva roky starší závodnice.

Další podrobnosti k soutěži, rozhovory s vítězi, finální výsledky v obou kategoriích, přehled předchozích vítězů nebo samotná pravidla naleznete na webu: fandimebiatlonu.cz

 

Z materiálů Hamé upravil: Tomáš Hermann

Foto: Hamé