Dovolená na Bali, fotbal i kempování. Co dělají čeští biatlonisté po sezóně?

08. května, 2018

Zima byla dlouhá a bylo jí dost. I když jak pro koho. Taková Veronika Vítková za sněhem po skončení sezóny dokonce cestovala, když u nás roztál. Další reprezentanti vyhledávali spíš teplo. Táhlo třeba Bali, kde se potkali Michal Šlesingr a Markéta Davidová.

 

Michal Krčmář: Student, fotbalista a švihák lázeňský

Jedním z nejaktivnějších reprezentantů je Michal Krčmář. V dubnu týden odpočíval v luhačovických lázních, ale také doháněl resty ve škole. Na Masarykově univerzitě usiluje o magisterský titul v oboru kondiční trenér.

Na Českých hokejových hrách v Pardubicích předával ceny nejlepším hráčům zápasu Česko vs. Finsko. To byla velká pocta pro brankáře Pavla Francouze, prý si pak týden neumýval pravou ruku.

V Londýně zase Krčmář podpořil svůj oblíbený Arsenal s Petrem Čechem.

 

ČEŠI DO TOHO!!! 🇨🇿 vs. 🇫🇮 #spolecnetvorime #cze #hokej #cesidotoho

Příspěvek sdílený Michal Krčmář (@mkrcmar23), Dub 19, 2018 v 11:36 PDT

Stříbrný medailista z olympijských her také na chvíli rozšířil řady fotbalové Sparty. Na tréninku nasázel pár gólů a možná trochu zamotal hlavu trenérům. Rezolutně jsme ovšem řekli, že Michala nedáme. Ani za ostrostřelce Lafatu.

Nyní už Bimbo na kole objíždí Mallorcu. Přibral i věrného parťáka Ondřeje Moravce, který mu dělal společnost už při lázeňském pobytu na východě Moravy. Český peloton na španělských silnicích rozšířili také Lukáš Kristejn, Milan Žemlička nebo fyzioterapeut Roman Karpíšek. Jeho služby se můžou po pětihodinových výjezdech hodit.

 

Veronika Vítková: Ze zimy do zimy

Ani druhá lovkyně cenných kovů z Pchjongčchangu nezahálí. Zatímco někteří nechtějí po posledních závodech sníh ani vidět, tak Veronika Vítková ho stále neměla dost. Spolu se svým přítelem Markem Lejskem, trenérem mužského béčka, dávala na frak krkonošským kopcům.

A když sníh roztál, tak byl čas vyrazit za hranice. Třeba na pomezí Rakouska a Itálie, kde si Verča pro radost vyšlápla na menší kopeček. Nějaký Zuckerhütl, 3 507 metrů vysoký.

Po víkendu ve Stubaiských Alpach to chtělo trochu ohřát tělo. Kempování na Sardinii? To by šlo. Ale asi je vám jasné, že se Veronika neválela na pláži. Na italském ostrově si užívala třeba lezení.

 

Rozhýbáníčko a koupačka při východu slunce😍😉 #gohd #gopro #goprohero6

Příspěvek sdílený Veronika Vitkova (@verca.vitkova), Kvě 6, 2018 v 2:11 PDT

 

Šlesingr a Davidová v ráji

To je dost, žes nás, táto, zase jednou vyvez. Michal Šlesingr vyrazil se svou rodinou na druhý kus světa – na indonéský ostrov Bali. Podle fotek soudíme, že se daleká cesta vyplatila a Bouškovi tiše závidíme.

Michal Šlesingr mohl držet místo na pláži pro svou mladší a, snad nám promine, i pohlednější kolegyni Markétu Davidovou. I ona totiž zamířila na Bali, kde se zbavovala únavy po maratonu 23 závodů Světového poháru, Zimních olympijských her, Mistrovství světa juniorů a IBU Cupu.

Po vzoru amerických celebrit patřil Makule i úvodní nadhoz zahajovacího zápasu jabloneckých baseballistů.

 

💖💖 #vacationmode

Příspěvek sdílený Markéta Davidová (@makulaa), Dub 19, 2018 v 1:49 PDT

 

💖💖💖

Příspěvek sdílený Markéta Davidová (@makulaa), Dub 14, 2018 v 5:18 PDT

 

Ohřáli se i Puskarčíková, Kristejn nebo Hošek

Teplo zlákalo také Evu Puskarčíkovou a Lukáše Kristejna. Nevydali se ale tak daleko, zakotvili v egyptském přístavu Safaga. Lukáš trénoval v Rudém moři motýlka. I Michael Phelps by se od něj mohl učit.

Ale dost bylo ležení u pláže. Evik také provětrala růžovou krásku od Superior Bikes.

 

😍😍😍😍 #czechbiathlon#superiorbikes#thankyouforthispinklady#atexsport#relax

Příspěvek sdílený Eva Puskarčíková (@eva.puskarcikova), Kvě 4, 2018 v 12:50 PDT

Nováček v českém týmu Ondřej Hošek ještě není tak bohatý, aby mohl vyrazit na dovolenou do Chorvatska, a tak zamířil do Indie. Aspoň tak nějak to říkal jeho táta, který mu při asijském dobrodružství dělal společnost.

 

Takhle v podvečer na procházce. 🚶‍♂️ #sunset #walking #beach #gokarnavibes

Příspěvek sdílený Ondřej Hošek (@ondra.hosek), Dub 6, 2018 v 7:46 PDT

 

Tohle v pendolínu neměli. #luftovacka #trainselfie #nodoorsnoproblem

Příspěvek sdílený Ondřej Hošek (@ondra.hosek), Dub 17, 2018 v 12:18 PDT

Ještě nějaký čas budou čeští biatlonisté (aktivně) odpočívat a pak už začnou přípravu. Pod vedením nového trenérského týmu a s vidinou menšího vrcholu v podobě srpnového Mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě.

 

Karel Halberštádt, Biatlonmag.cz