Nový a atraktivnější koncept tratí i diváckého zázemí ve Vysočina Areně!

23. května, 2018

Zajímavých změn a vylepšení se dočkají závodníci, fanoušci i diváci u televizních obrazovek při III. kole Světového poháru sezóny 2018/2019 v Novém Městě na Moravě, který se odehraje ve dnech 20. – 23. prosince. O co se jedná? Zjednodušeně a stručně řečeno jiný bude výjezd ze stadionu i příjezd na stadion Vysočina Areny, což s sebou přináší další sekundární efekty.

 

Jak konkrétně bude změna tratí vypadat?
Po startu, resp. po průjezdu z trestného kola, nezamíří závodníci do podjezdu, ale směrem k diváckému sektoru trati H, tzv. „Modříňáku“ – tedy do místa původního závěrečného stoupání. Nyní jej však absolvují v obráceném gardu. Přibližně za půlkou sjezdu odbočí vpravo zpět ke stadionu a najedou pod most stadionu, kde se již napojí na původní směr tratí. Příjezd na stadion/střelnici včetně závěru závodu pak nově povede přes louku pod stadionem, kde závodníci nyní vystoupají až na nadjezd („velbloud“), který představuje jakousi vstupní bránu stadionu.

Schéma porovnávající staré a nové tratě

 

Proč ke změně tratí dochází?
Jde o naplnění dlouhodobého požadavku Mezinárodní biatlonové unie (IBU), televizních společností i držitele marketingových práv firmy Infront. A právě nyní, v době rekonstrukce areálu před srpnovým mistrovství světa na kolečkových lyžích, se naskytla příležitost změnu uskutečnit. Uvedená varianta umožní přehlednější televizní pokrytí či změnu v rozmístění mezičasů, což ocenění diváci u obrazovek.

Fanoušci se určitě znovu dostanou do varu!

Co s sebou změna tratí přináší?
Především významné rozšíření původního sektoru H, který byl dosud jen stísněný v „Modříňáku“. Nová tribuna vznikne na louce pod stadionem, přičemž i louka samotná nabídne daleko větší a přehlednější prostor pro volný pohyb diváků podél tratí, například jako v Anterselvě nebo Hochfilzenu. Z organizačního hlediska se touto variantou otevřou nové plochy pro divácké zázemí sektoru H – zpevněné plochy umožní rozmístit dostatečný počet stánků s občerstvením i mobilních toalet. Samozřejmostí bude pokrytí sektoru velkoplošnou obrazovkou. I samotný přístup do nově vzniklého sektoru H bude daleko komfortnější než v případě „Modříňáku“.

Na atmosféru Vysočina Areny se jistě těší i stříbrný medailista z olympijského sprintu a český Biatlonista roku 2018 Michal Krčmář

Co je v souvislosti se změnou tratí podstatné?
Především skutečnost, že vstupenky dosud prodávané do sektoru H/„Modříňáku“, zůstávají v platnosti pro celý rozšířený sektor H! Věříme, že fanoušci tuto změnu přivítají. Nabídneme jim možnost doslova nasát atmosféru samotného stadionu, jenž nyní bude s diváckým úsekem H vizuálně propojen. Nebude totiž realizována tribuna nad velbloudem, jako tomu bylo v roce 2016. Držitelé vstupenek do sektoru H budou mít navíc příležitost vidět závodníky na trati hned dvakrát, a to na počátku každého okruhu ve sjezdu a v závěru ve stoupání před cílem. Budou svědky dramatických soubojů přes legendárním „velbloud“ až takřka do samého finále! Právě před jejich zraky se bude rozhodovat!

Co čeká sportovce?
Strmé stoupání na louce bezprostředně před střelnicí, resp. cílem, rozdá karty pro nejednu dechberoucí zápletku. Jak se závodníci s novou situací vypořádají?

Prostor startu se nemění…

Co na změnu říká IBU?
Návrh změny koncepce tratí již odsouhlasila technická komise Mezinárodní biatlonové unie stejně jako zástupci Eurovize, kteří plně chápou benefity nové varianty tratí.

 

Jaký je program III. kola Světového poháru v Novém Městě na Moravě 20. – 23. 12. 2018?
20. 12. – sprint mužů
21. 12. – sprint žen
22. 12. – stíhací závody muži/ženy
23. 12. – závody s hromadným startem muži/ženy
Více v článku: UŽ ZNÁME POŘAD III. KOLA SP 2018/19 VE VYSOČINA ARENĚ. SEZNAMTE SE!

…a také cíl zůstane na svém místě 🙂

 

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík, Michal Červený

Grafické schéma: Jan Skřička