Letohrádky biatlonových nadějí - LeBiNa 2018

28. května, 2018

7.ročník přípravného tréninkového kempu pro naše nadějné mladé biatlonisty z celé České republiky pořádá Český svaz biatlonu v tradičním termínu 24.-30.6. 2018. Tradičně navazující na II. ČP v Bystřici pod Hostýnem.

Hlavní náplní bude tréninková příprava biatlonistů s využitím nejrůznějších tréninkových forem a prostředků (zejména střelba, kondiční příprava, soutěže, nácvik techniky, hry, posilovací a protahovací cvičení,…), obohacení o nové zkušenosti a trénink v kolektivu nadějných mladých sportovců. Vše za účasti zkušených odborných lektorů a trenérů biatlonu.


Místo konání: Biatlonový areál Letohrad, ubytování a strava rekreační školicí středisko Lorien Nekoř

Termín: 24.6. – 30. 6. 2018 (příjezd neděle večer, konec obědem v sobotu po regionálním závodu)

Účast dětí: ročník narození 2004 – 2006


Klíč účasti dětí z biatlonových klubů, kde je přihlíženo k počtu startujících dětí v kompletním zimním ČP 2018 z jednotlivých biatlonových klubů a k žebříčku soutěže žákovských družstev. Vznikem nového kempu Talenti, určeného pro sportovce Talentované mládeže, zde není přihlíženo k počtu zařazených sportovců. Prostor se snažíme dát co nejvíce klubům ČSB, s přihlédnutím na naše kapacity.

Účast dle tohoto klíče:

3 sportovci:             Krkonoše, Letohrad, Jilemnice, SKP Kornspitz, SK Nové Město n/M, Rover Praha, Střelka Brno

2 sportovci:              KB Trefa, Sokol Stachy, Staré Město p/L, Břidličná, Ostrava, SKP Harrachov, Rožnov p/R

1 sportovec:             Jasan Aš, Jílové, Elán Zruč, Vsetín Bobrky, Blansko, Velké Karlovice, Strakonice, Halenkovice, Manušice, Liberec, SKS Vimperk, Klecany, Plzeň Litice, KB SKMVM, Moravia

Kolektiv funguje vždy výborně, děti se znají ze závodů a najdou si i nové kamarády, proto není třeba mít obavy, pokud děti přijedou z klubu jako jednotlivci.

Úhrada:

Český svaz biatlonu bude sportovcům hradit náklady na ubytování a stravu, dopravu do Letohradu a zpět si zajišťuje a hradí každý sám.

Rádi bychom předešly předčasným odjezdům některých sportovců. Buďte připraveni, že v takovém případě budou vzniklé náklady (ubytování a strava v jeho nepřítomnosti) vyúčtovány Vašemu klubu. Máme mnoho dalších šikovných žáčků (i z TM), na které se bohužel nedostane.


Účast odborných lektorů a trenérů:

Odborný lektor- Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzita Karlova:

  • PhDr. Radim Jebavý Ph.D. (odborný asistent katedra Atletiky FTVS), http://radimjebavy.cz/

Profesionální trenéři biatlonu Sportovních středisek ČSB:

  • Klub biatlonu Letohrad
  • Sportovní klub Nové Město na Moravě
  • Klub biatlonu Jilemnice
  • SKP Kornspitz Jablonec nad Nisou
  • Rover Praha
  • Klub biatlonu Střelka Brno

 

Přihlásit se mohou i další trenéři z jednotlivých klubů, kterým bude zajištěno a hrazeno ubytování. Pokud máte zájem a chcete prohloubit své dosavadní znalosti a získat nové zkušenosti, uveďte trenéra ve jmenovité přihlášce Vašich sportovců, na základě kapacit Vám potvrdíme účast.

Jmenovité přihlášky za kluby: NEJPOZDĚJI do 15.6. 2018 !!! na adresu m.buchtova@seznam.cz

Prosím nahlaste i případnou neúčast, z jakéhokoliv důvodu, uvolníte tam místo dalším dětem.

Náplň LeBiNy 2018:

Na soustředění se budeme snažit využít základních tréninkových prostředků v biatlonu (běh, střelba, síla), zařadíme gymnastiku, různé herní prvky v tělocvičně, dále pak kolečkové brusle a různé hry. V případě příznivého počasí vyrazíme i na kajaky na nedaleké Pastvinské přehradě, koloběžky, apod. Zaměříme se na všestranný rozvoj pohybových schopností (rychlost, síla, obratnost, koordinace, vytrvalost) a budeme se věnovat pohybovým dovednostem souvisejících s biatlonem. Na závěr kempu, v sobotu dopoledne, opět proběhne regionální závod letního biatlonu.

 

Další podrobné informace o tom, co s sebou, čas příjezdu atd. obdržíte v červnu –  s blížícím se termínem LeBiNy.

 

Budeme se na Vás těšit!

 

S pozdravem,

za trenéry LeBiNa – Michaela Faltusová

za Český svaz biatlonu – Jan Novák, člen výboru pro práci s mládeží