Jak se rodí biatlon... a přátelství. Už posedmé proběhla žákovská LEBINA

09. července, 2018

Posedmé se prologem prázdnin žákovským adeptům biatlonu stala LEBINA, neboli Letohrád(t)ky biatlonových nadějí. V areálu Šedivského lomu v Letohradě se sešlo na sklonku června na 45 dětí, 15 trenérů a zkušený lektor Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze Radim Jebavý. „Jedná se o přátelský kemp, jehož cílem je vybudovat dobré vztahy mezi dětmi, trenéry i napříč samotnými kluby a samozřejmě se také naučit novým dovednostem či získat inspiraci pro klubovou činnost,“ říká Michaela Faltusová (SK NMNM), jež je se svým manželem Jiřím (KB Letohrad) a Janem „Hugo“ Novákem z Roveru Praha hybnou silou „LEBINY“.

…a na programu je: atletická abeceda!

„Díky přítomnosti Radima Jebavého jsme se letos hodně zaměřili na kondiční přípravu, a to jak atletickou, tak i silovou,“ vysvětluje Michaela Faltusová. Na pořad se dostaly i další prvky tréninku – jako protahování, obratnost na kolečkových lyžích včetně hokeje a překážkových drah, orientační běh, základy střelby na papírové terče, jízda na koloběžkách, atd.

Základy manipulace se zbraní

Děti na kemp byly vybírány na základě návrhů trenérů z jednotlivých klubů. „Obecně chceme, aby děti měly LEBINU za odměnu, ať už za výsledky nebo svůj přístup ke sportu.“ O dobré vyznění celé akce se zasloužili také trenéři ze sportovních středisek v Jablonci, Jilemnici, Letohradě, Brně, Praze i v Novém Městě na Moravě. „I díky nim děti a trenéři z menších klubů získali hodně podnětů pro další práci.“

Přátelské posezení u táboráku

Celý kemp pak vyvrcholil regionálním závodem Českého poháru v letním biatlonu. Jeho výsledky naleznete pod tímto odkazem. „Moc mě potěšilo, že všichni účastníci kempu prokazovali velkou chuť se učit novým věcem. Navíc vytvořili skvělou, kamarádskou partu, a v tom je možná přínos LEBINY největší,“ dodává závěrem Michaela Faltusová.

A na závěr LEBINY regionální závod  Českého poháru v letním biatlonu

 

Tomáš Hermann
Foto: Natálie Bártová a Tomáš Hermann