Jak se v Hochfilzenu daří ženám? „Holky jsou soustředěné na práci,“ říká Jiří Holubec

14. července, 2018

Právě v polovině je dvanáctidenní soustředění českého reprezentačního výběru žen v rakouském Hochfilzenu. Ve výběru trenérů Egila Gjellanda, Jiřího Holubce a Tomáše Kašpara schází jen dlouhodobě nemocná juniorka Tereza Vinklárková, tým je jinak kompletní a děvčata zdravá. „Pouze Jessica Jislová měla vymknutý kotník, ale už je téměř v pořádku a může trénovat na kole i na kolečkových lyžích. V běhu ji prozatím šetříme,“ říká na adresu třiadvacetileté závodnice Jiří Holubec. Novou posilou týmu je masérka Věra Kartousová.

V pravidelném dějišti závodů Světového poháru, v sezóně 2018/2019 bude rakouské středisko hostit II. kolo, mají reprezentantky na programu širokou škálu tréninkových prostředků. „Holky jezdí na kolečkových lyžích, na kole, posilují, střílí a společně děláme také túry po horách. Jedná se vlastně o standardní imitaci. Holky běhají s holemi, aby zatížení organismu co nejvíce přiblížili běhu na lyžích,“ vysvětluje Jiří Holubec.

Jiří Holubec

Na samotném stadionu v Hochfilzenu nacházejí klid. „Na tréninku pravidelně potkáváme jen Rusku Jekatěrinu Jurlovovou Perchtovou, jejíž manžel je Rakušan. A občas tady trénují místní kluby. Ten klid nám vyhovuje, můžeme se tak soustředit na svoji práci,“ podotýká Jiří Holubec.

Egil Gjelland

Podle asistenta hlavního kouče Egila Gjellanda panuje v týmu uvolněnost a pohoda. „Myslím, že Egilova přítomnost holky motivuje. Chtějí se mu ukázat v dobrém světle, jsou dobře naladěné a soustředěné. Z toho mám i sám opravdu velkou radost a vnímám to velmi pozitivně,“ dodává Jiří Holubec, jenž může srovnávat. Vždyť u týmu žen se již v různých rolích pohybuje na dvě desítky let.

Kopce severovýchodu Tyrolska

V tréninku norského odborníka zatím jeho český protějšek nezaznamenal revoluční změny. „Všude se musí makat, v tom je to hodně podobné,“ usmívá se. „Na co však Egil dbá, je, aby se děvčata nepřetrénovala, nezadřela. To by je pak totiž mohlo na dlouho vyřadit ze hry.“

Tým žen v Hochfilzenu: Markéta Davidová, Ludmila Horká, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Natálie Jurčová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Anna Tkadlecová

 

 

Tomáš Hermann

Foto: Eva Puskarčíková, Jiří Holubec