Talentované české mládí se sešlo při Sport&Freizeit Cupu v Jablonci n/N

27. srpna, 2018

Zatímco česká juniorská a dorostenecká špička bojovala na světovém šampionátu v NMNM, ostatní členové sportovních center mládeže se sešli v Jablonci nad Nisou při dalším dílu Sport&Freizeit Cupu 2018. „Takový byl i náš záměr, aby sportovci měli v odpovídajícím čase podobný program,“ vysvětluje koordinátor mládežnického biatlonu Vlastimil Vávra. Už tradiční Sport&Freizeit Cupu zahrnuje celkem devět závodů, a to: Mistrovství ČR v biatlonu na horských kolech, tři krosové závody z toho dva v rámci MČR v letním biatlonu a pět závodů na kolečkových lyžích, z nichž dva jsou také součástí českého šampionátu.

V Jablonci nad Nisou byl v sobotu na programu sprint na kolečkových lyžích, v neděli se pak uskutečnily krosové závody s hromadným startem. „Cílem je, aby si mladí sportovci vyzkoušeli střelbu v závodním zatížení a pod psychickým tlakem,“ vysvětluje Vlastimil Vávra. „Jsou to dovednosti, které se u nich budou rozvíjet postupně s každým dalším závodem. “

V kategoriích dorostenců A, B a juniorů startovalo v areálu „Mšeno – Břízky“ celkem 37 kluků, přičemž dívek ve stejných kategoriích nastoupilo do závodů 32.

Juniorce Veronice Macková z SK NMNM jen těsně unikla nominace na MS v biatlonu na kolečkových lyžích. Byla první náhradnicí. V Jablonci vyhrála sprint na kolečkových lyžích.

Po oba dny zvítězil mezi dorostenci A Jan Semirád z Letohradu. Mezi dorostenkami A dosáhla dvojnásobného vítězství Anežka Hendrychová z SKP Kornspitz. Dvakrát zvítězil také letohradský Luděk Abrahám (na úvodním snímku) v kategorii dorostenců B. Na kolečkových lyžích uspěla mezi dorostenkami B Bára Babánková a mezi juniorkami Veronika Macková, obě jsou z SK NMNM. V juniorech byl ve sprintu na KL nejlepší Petr Kánský z Letohradu. V krosu dorostenek B vyhrála Gabriela Masaříková z SKP Kornspitz, v juniorkách novoměstská Klára Polednová a mezi juniory její oddílový kolega Tomáš Gregor.

„Potěšilo mě, že ve velmi úzkém kolektivu trenérů a jablonecké technické čety jsme uspořádali kvalitní závody. Všem moc děkuji za pomoc, přípravě zázemí i tratí a celý bezproblémový průběh obou závodů,“ dodává závěrem Vlastimil Vávra.

Sport&Freizeit Cup pokračuje už o víkendu 1. a 2. září Mistrovstvím České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradě. Do poháru se započítávají sobotní sprinty a nedělní stíhací závody. Na konci září se pak talentovaní sportovci zúčastní MČR v letním biatlonu ve Vysočina Areně. Následně Sport&Freizeit Cup vyvrcholí v polovině října v areálu Nová Hraběnka v Jilemnici závody na kolečkových lyžích.

 

SCM cup_Sport&Freizeit Cup Jbc_výsledky

 

 

Tomáš Hermann

Foto: Vlastimil Vávra