V Jilemnici se uskutečnilo III. kolo Českého poháru v letním biatlonu

10. září, 2018

Premiéru velké celostátní akce má za sebou nový Areál Hraběnka v Jilemnici, který ve dnech 7. – 9. září hostil III. kolo Českého poháru v letním biatlonu žactva, dorostu a dospělých. Na programu byly dvě disciplíny, a to vytrvalostní závody a sprinty. V sobotu startovalo 474 závodníků ve všech věkových kategoriích v neděli se na start postavilo 452 sportovců. Ve 12 kategoriích dorostu a dospělých závodilo po oba dny 415 biatlonistů, v šesti žákovských kategoriích se představilo celkem 511 startujících!

Ředitel závodu Jan Sucharda byl s vyzněním třetího kola Českého poháru v letním biatlonu spokojený. „Pro náš tým to byla velká zatěžkávací zkouška a, myslím, že jsme ji zvládli se ctí. Jak po stránce organizační, tak z pohledu vytvořeného zázemí. Byť některá slabá místa nám závody odhalily. Víme například, že příště v areálu posílíme mobilní toalety.“

Na trati domácí Petr Hák, druhý ve sprintu dorostenců A

Omezená je v Jilemnici kapacita střelnice (20 stavů), takže několikrát došlo k „nezaviněnému zdržení na střelnici“. „To je spíše otázka na technickou komisi letního biatlonu. V intervalových závodech se na střelnici střídají stavy na polohu vleže a vstoje. Zbraně dle rozpisu mají sportovci umístěné ve stojanech „u svých“ stavů. Ty však byly v nejednom případě obsazené. Proto docházelo ke zdržení. Přitom stavy na opačných koncích střelnice zely v daných oka mžik prázdnotou. Řekl bych, že kdyby se střelnice standardně obíhala, k tomuto problému by nedocházelo,“ vysvětloval Jan Sucharda.

Střílí Ondřej Soukup z Jilemnice, čtvrtý ve sprintu juniorů

Pouze dva sportovci dokázali v Jilemnici obhájit svá prvenství. Ve vytrvalostním závodě a sprintu dokázali zvítězit Lenka Bártová ze Starého Města pod Landštejnem (dorostenky A) a Jakub Milán ze Střelky Brno v kategorii žáků C.

Příští týden jsou v rámci Českého poháru na programu tzv. „Superkvalifikační regionální závody“, které jsou novinkou této sezóny. Tři klání se uskuteční ve Starém Městě pod Landštejnem (15. 9.), Bystřici pod Hostýnem (15. 9.) a v Jablonci nad Nisou (16. 9.), přičemž představují poslední možnost kvalifikovat se na mistrovství České republiky. Každý závodník smí startovat pouze v jedné „superkvalifikaci“.

Tři nejlepší muži A ze sprintu: vítězný Jiří Franz (Říčany), druhý David Tolar (SKP Kornspitz) a třetí Luboš Schorný (Staré Město – vpravo)

 

Výsledky III. kola Českého poháru v letním biatlonu

 

Tomáš Hermann

Foto: Pavla Kinclová