Výkonnostní testy uzavřely náročný blok přípravy týmu mužů. A teď, hurá na dovolenou!

14. září, 2018

Náročný blok mají za sebou čeští reprezentanti. Po téměř třítýdenním soustředění ve švýcarském Lenzerheide, po mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě, po českém šampionátu v téže disciplíně v Letohradě absolvovali tento týden v Jablonci nad Nisou zářijové testy. Na konci tohoto bloku se však dočkali „světla v tunelu“. Právě jim začala týdenní dovolená! Náplň testů byla tradiční: spirometrie, laktát, krosový výběh, baterie střeleckých testů, silový trenažér, silový soupažový test a na závěr tradiční intervalový závod se čtyřmi položkami.

Ondřej Moravec zvládá přípravu v top formě

V závěrečném testu patnáctikilometrovém intervalovém závodě se čtyřmi střeleckými položkami si nejlépe počínal Ondřej Moravec (střelba 0-0-1-0). „Navázal jsem na výsledky ze světového šampionátu i českého mistrovství. Nejsem na tom špatně…“ usmíval se mistr světa ze stíhačky v NMNM. Druhý doběhl Adam Václavík (1-1-1-0) a třetí skončil nejzkušenější člen českého výběru Michal Šlesingr (0-1-2-0).

Trenérský dohled nad počínáním reprezentantů. Vlevo Aleš Ligaun, vpravo Zdeněk Vítek

„Kluci ukázali progres. To mě těší, ale testy za nikoho ještě nic nevyhrály. Jak na tom doopravdy jsou nám ukáže až zima,“ zdůrazňuje trenér Zdeněk Vítek a dodává, že výsledky mohou být pro jeho svěřence vzpruhou. „Když nestagnujete, ale jdete nahoru, je to psychická podpora. Povzbudí vás to a ukazuje, že v tréninku odvádíte dobrou práci.“

Adam Václavík v závěrečném testu potěšil během i střeleckým výsledkem

Po necelých pěti měsících u týmu mužů, má Zdeněk Vítek z přípravy svých svěřenců dobrý pocit. „Kluci chtějí makat. Vzájemně se hecují i povzbuzují. Mladí se učí, starší jim radí a přitom jsou sami hodně motivovaní! Ta pracovní atmosféra je super a mám z ní radost. Ale jak už jsem řekl, rozhodující je pro nás zima. V prosinci budeme moudřejší.“

Michal Šlesingr se po mononukleóze rozjíždí správný směrem!

Jeho svěřenci se ale teď hlavně těší na dovolenou. Ondřej Moravec míří s celou rodinou za kamarádem Martinem Jakšem, bývalým běžcem na lyžích, na Šumavu. Michal Šlesingr odjede na pár dnů do Itálie skočit si svůj oblíbený „base jump“. Adam Václavík budete studovat na Masarykově univerzitě v Brně a: „A možná u toho navštívím i Vídeň,“ plánuje. V Brně bude i Ondřej Hošek. „V Brně jsem doma, a tak se moc těším na rodinu a všechny známé, protože domů se znovu dostanu asi až v dubnu.“ Michal Krčmář se těší na pondělí. „Jedu Spartu podpořit na Baník. To bude velký zápas!,“ těší se na ligový fotbalový duel. V Jablonci zůstane Tomáš Krupčík. „Holky mají volno až o týden později, a tak žádnou společnou dovolenou z Jessikou nemůžeme plánovat. Alespoň vyřídím všechny resty,“ říká přítel reprezentační kolegyně Jislové. Za „hranice všedních dnů“ nemíří ani Milan Žemlička. „Cestování máme až až, podívám se za rodiči, za sestrou a budu regenerovat,“ představuje svůj program.

Milan Žemlička má sen. V zimě by rád okusil atmosféru závodů Světového poháru!

 

A co dále? Poslední týden v září se opět všichni sejdou v Jablonci nad Nisou.

 

Tomáš Hermann