Veronika Vítková vyrazila na reprezentační soustředění do Slovinska i s ortézou

08. října, 2018

S ortézou na levé noze odcestovala na reprezentační soustředění do slovinské Pokljuky Veronika Vítková. Co se bronzové olympijské medailistce z Pchjongčchangu přihodilo? „Měli jsme individuální trénink. Dlouhý běh prokládaný rychlými úseky. Bohužel hned při první rovince jsem na lesní cestě špatně došlápla a upadla jsem,“ popisuje, jak si přivodila zranění, které by ale nemělo ohrozit zimní sezónu. „Vyšetření u našich lékařů Vládi Dobeše a Martina Smetany ukázala, že nemám nic zlomeného,“ říká s úlevou v hlase.

Z lesa u Janova nad Nisou ji zachránil přítel Marek Lejsek. „Naštěstí jsem s sebou měla mobil, a tak Mára přijel na pomoc a hned jsme odjeli na rentgen.“ V prvních okamžicích jí hodně zatrnulo. „Noha se mi klepala, podlamovala a hlavně hodně bolela. Úleva přišla až po vyšetření, které vyloučilo zlomeninu.“

Přestože přípravu na blížící se zimní sezónu zkomplikovalo Veronice Vítkové zranění, optimismus českou reprezentantku neopouští. A tak věřme, že v prosinci se bude ve Vysočina Areně usmívat stejně, jako v létě letošního roku!

Fyzioterapeut Roman Karpíšek ji poté vybavil praktickou ortézou, a tak i přes zranění dokáže udržovat tělo v drobné zátěži. „Mohu posilovat horní partie těla, nebo se věnovat klidové střelbě.“ Uklidnění pro ni znamenala také slova trenéra Egila Gjellanda. „Řekl mi, ať si vzpomenu, jak jsme přes léto s holkama tvrdě trénovaly a zůstanu v klidu. A tak v klidu jsem,“ dodává už s úsměvem.

Optimismu jí dodává i skutečnost, že otok už se vstřebává. „Navíc v průběhu týdne za námi přijede do Slovinska právě i Roman Karpíšek. Budu se tak s ním moci věnovat léčbě ultrazvukem, kryoterapii a různým formám rehabilitace. A když to půjde dobře, třeba už koncem týdne začnu pozvolna trénovat,“ plánuje si. „Prostě věřím, že to zranění není nic hrozného, jen drobná komplikace, které život občas přináší.“

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík, facebook Veroniky Vítkové