Pokyny pro sezónu v biatlonu 2019

14. října, 2018

Pokyny pro sezónu v biatlonu 2019 jsou připraveny ke stažení pod článkem. Co nového se připravuje v sezóně jsme shrnuli v těchto několika bodech (znění je informační a nenahrazuje text v pokynech).

– Pokyny jsou jednodušší, věci které se opakovaly se přesunuly do pravidel (ty budeme schvalovat jakmile zapracujeme změny po kongresu max. do 1.12.2018), každopádně co teď ovlivní i Pokyny jsou nové kategorie schválené na kongresu, podívejte se jak by měly vypadat kategorie v druhé tabulce – jak bude uvedeno v pravidlech, mimo názvů jde o věkové úpravy (žáci 5 kategorií, dorost 1 letá 16 a 17-19, junioři 20-22, senioři od 23). Logika je taková, že první písmeno značí pohlaví M nebo W a za ní číslo = věk takže M15, W15, M19, W19 apod.

– Nově jsme uvedli do života pozici ředitele soutěží – race directora (kterými budou Vlastik Vávra pro D+D a Jan Novák pro žactvo). RD bude přítomen na všech závodech kategorie, mezi soutěžemi bude přenášet jednotný způsob přípravy a realizace procesů, tak jak se nám nedařilo při střídání TD. Kompetence vychází z pravidel, při neúčasti prezidenta ČSB bude rovněž zástupce ČSB na závodech.

– Výbor podpořil návrh organizátorů a zvýšil hranici pro stanovení startovného, jehož výše je stále v kompetenci organizátora.

– Byly definovány pokyny pro organizátory – trénink pro dorost v pátek v dopoledne – hlavně SCM, samozřejmě že zůstává možnost i odpoledne + další podmínky, tak aby byly závody co nejlépe a jednotně připraveny

– Vyhlašování žebříčku bude provedeno na závodech ČP, po posledním ČP v kategorii, vč. soutěže družstev

Michal Zicháček
STK ČSB

[pamd target=”_self”]