Pokljuku pohltila mlha. Muži si na vytrvalostní závod počkají do čtvrtka

05. prosince, 2018

Biatlonisté si musí na úvodní individuální klání sezóny ještě počkat. V Pokljuce je dnes na start 20kilometrového závodu nepustila mlha.

Odkládal se už nástřel. Ten nakonec proběhl, ale trenéři si museli posunovat dalekohledy blíž ke stavům, aby vůbec viděli terče. Jury nejprve rozhodla o posunutí startu vytrvalostního závodu na 14:35, ale nakonec se bude závodit až zítra v 10:15.

„Střílet by se podle mě dalo. Největším problémem je asi to, že za dvě hodiny zapadá slunce. I když dnes nemá co zapadat. Pro konec startovního pole už by to nebylo regulérní,“ prohodil při odchodu ze střelnice Michal Krčmář.

Zdeněk Vítek a Ondřej Rybář se museli hodně snažit, aby našli ve svých dalekohledech terče.

Českého reprezentanta sice odklad závodu nepotěšil, ale je to podle něj nejspravedlivější řešení. S tím souhlasí i sportovní ředitel Ondřej Rybář, který si na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to pohybovat se v mlze po trati. „V Pokljuce není trať osvětlená, to je hlavní problém. Kdyby se postupem času smíchala mlha a tma, tak by z toho byl neregulérní závod.“

Právě pro Krčmáře, který měl odstartovat s vyšším startovním číslem, by situace nebyla úplně jednoduchá. „Na rovinkách a ve stoupáních ta mlha tolik nevadí. Ale třeba v nejtěžším sjezdu, kde jezdíme rychlostí kolem 70 km/h, je dobrá viditelnost potřeba.“

Diváci na stadionu by dnešní závod tak či tak neviděli.

Ve čtvrtek tak budou v Pokljuce na plánu hned dva vytrvalostní závody. Muži se na svých 20 km vydají v 10:15, ženy na 15 km ve 14:15.

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík