České nominace pro SP v Hochfilzenu, IC v Ridnaun a IJC v Lenzerheide

12. prosince, 2018

Hned na třech frontách budou od čtvrtka do neděle bojovat čeští biatlonisté o světové body. V rakouském Hochfilzenu pokračuje Světový pohár, pojede se také druhý díl IBU Cupu v italském Ridnaun a ve švýcarském Lenzerheide zase odstartuje IBU Junior Cup.

Česká nominace pro druhý díl Světového poháru zůstává neměnná. Cestu do Slovinsku tak podnikla desítka reprezentantů v čele s Michalem Krčmářem, který se v Hochfilzenu představí jako devátý muž celkového hodnocení.

Ke změnám došlo o úroveň níž, v IBU Cupu. Mužský výběr Aleše Ligauna rozšířil junior Vítězslav Hornig, trenér rezervního týmu žen Tomáš Kašpar bude mít zase k dispozici taktéž juniorku Petru Suchou. Natálii Jurčovou, která se potýká se zdravotními problémy, nahradila Barbora Smetanová, pro kterou budou závody v Ridnaun přípravou na univerziádu. Pro všechny tři to bude debut mezi dospělými.

Na premiérovém IBU Junior Cupu v Lenzerheide měli trenéři Michael Málek a Aleš Lejsek využít maximální kvótu a vzít 7 juniorů a 7 juniorek. Nemoc však na poslední chvíli vyřadila ze hry Jakuba Kociána. Českou republiku tak bude ve Švýcarsku reprezentovat 13 nadějí včetně Mikuláše Karlíka či Terezy Voborníkové.

Česká nominace pro Světový pohár v Hochfilzenu

Muži: Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Adam Václavík

Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková

Česká nominace pro IBU Cup v Ridnaun

Muži: Vítězslav Hornig, Ondřej Hošek, Jakub Štvrtecký, Milan Žemlička

Ženy: Ludmila Horká, Barbora Smetanová, Petra Suchá, Anna Tkadlecová, Tereza Vinklárková

Česká nominace pro IBU Junior Cup v Lenzerheide

Junioři: Josef Kabrda, Petr Kánský, Mikuláš Karlík, Ondřej Mánek, Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska

Juniorky: Karolína Dusilová, Iva Křižovičová, Veronika Macková, Klára Polednová, Eliška Svobodová, Eliška Teplá, Tereza Voborníková

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík