České nominace pro SP v Oberhofu a IC v Dusznikách-Zdróji

08. ledna, 2019

Biatlonový rok 2019 se otevře na dvou místech. Osm českých reprezentantů vyrazilo do německého Oberhofu, kde se od 10. do 13. ledna pojede čtvrtý díl Světového poháru. Početnější výprava pak zamíří na IBU Cup do polského střediska Duszniky-Zdrój. Tam se bude závodit 12. a 13. ledna.

Do Světového poháru se vrací Tomáš Krupčík, který kvůli nemoci vynechal závody v Hochfilzenu a v Novém Městě na Moravě. Naopak Adam Václavík se přesouvá do druholigového IBU Cupu. Tuto volbu vysvětluje kouč mužů Zdeněk Vítek. „V prvním trimestru si moc nezazávodil. V IBU Cupu bude mít jistotu dvou sprintů. Z Polska je to do Oberhofu kousek, takže kdyby bylo potřeba, tak si ho stáhneme pro štafetu,“ říká Vítek, který nebude mít k dispozici ani Michala Šlesingra, který po zdravotních problémech teprve začíná s tréninkem. „Ondra Moravec zase dostal asi před týdnem antibiotika, dlouho se nemohl zbavit kašle. Ale říkal, že se cítí docela dobře,“ doplňuje Vítek.

Lépe je na tom po zdravotní stránce tým žen, byť v něm stále chybí Jessica Jislová. „Nemělo smysl, aby Jessica hned po nemoci závodila. Potřebuje potrénovat, aby byla připravená pro Ruhpolding. Ostatní holky jsou naštěstí v pořádku,“ referuje asistent trenéra žen Jiří Holubec.

I ženy budou v Oberhofu ve čtyřech a v případě potřeby dojde před štafetou k povolání závodnice z IBU Cupu. Tam se představí mladý tým, jehož součástí budou poprvé v kariéře mezi dospělými 19letá Klára Polednová a 18letí Tereza Voborníková a Tomáš Mikyska. Debut měl zažít i Mikuláš Karlík, ale toho na start nepustí nemoc.

Česká nominace pro Světový pohár v Oberhofu

Muži: Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Jakub Štvrtecký

Ženy: Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková

Česká nominace pro IBU Cup v Dusznikách-Zdróji

Muži: Vítězslav Hornig, Ondřej Hošek, Tomáš Mikyska, Adam Václavík, Milan Žemlička

Ženy: Ludmila Horká, Klára Polednová, Petra Suchá, Anna Tkadlecová, Tereza Voborníková

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík