Michal Šlesingr už po zlomenině bederního obratle opět trénuje

08. ledna, 2019

Prožíval už sportovně šťastnější období… Poté co od jara bojoval s mononukleózou, doléčuje nyní Michal Šlesingr zlomeninu příčného výběžku druhého bederního obratle. Dobrou zprávou je, že zdravotní stav mu již umožnil návrat k přípravě. Po Novém roce trénoval ve Vysočina Areně, pak se vrátil domů do Letohradu, aby nabíhal kilometry na tratích kolem Suchého vrchu a Bukové hory.

Od pondělí se pak už znovu připravuje v Novém Městě na Moravě. Ovšem odpověď na otázku, kdy se vrátí do kolotoče Světového poháru, zatím nezná. „Kost je srostlá, ale měkké tkáně kolem, mě ještě bolí,“ upřesňuje svůj zdravotní stav.

Doma v Letohradě Michal Šlesingr předával ocenění nejlepším účastníkům Českomoravského poháru v běhu na lyžích…

Na všem se ale snaží najít něco pozitivního, i na bolesti. „Poloha vstoje je zatím taková křečovitá, hodně s ní zápasím. Jsou to podobné pocity asi jako na třetí a čtvrté položce závodu s hromadným startem. Takže z tohoto pohledu mám teď dobrou průpravu,“ snaží se usmívat. I když do pohody má zatím daleko. „Jezdím běžná tempa, přitom ale v mnohem vyšších intenzitách, než když jsem ve formě. Každý trénink mě teď bolí hned od začátku,“ podotýká.

…a sledoval závodní premiéru své malé Victorie

Vzhledem k letnímu tréninkovému výpadku i současnému zranění ví, že k sezóně musí přistoupit minimalisticky. „Až se uzdravím, budu se chtít rozzávodit a potom se připravit na vrchol sezóny,“ snaží se dohlédnout až březnovému mistrovství světa. Ví, ale jedno: „Po posledních zkušenostech už se k ničemu neupínám. S trenérem Zdeňkem Vítkem budeme moji situaci řešit vždy operativně. Základ představuje zdraví, což je pro mě poslední dobou těžko uchopitelná veličina,“ povzdychne si a dodává: „A s přibývajícími roky, to asi o moc lepší nebude,“ uvědomuje si trojnásobný medailista z mistrovství světa, který za necelý měsíc oslaví šestatřicáté narozeniny.

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík a Igor Lána