Již po páté soutěží dorostenci v rámci ČP i o "Cenu Hamé" pro nejlepšího střelce

09. ledna, 2019

V rámci závodů Českého poháru probíhá také současně V. ročník soutěže o nejlepšího střelce „Cena Hamé“. Soutěž je určena závodníkům dorosteneckých kategorií, tedy pro holky a kluci 16-19 let. Jak se střelecká soutěž hodnotí? Základní pravidlo spočívá v co nejvyšším počtu bezchybných položek. Obhájci prvenství ze sezóny 2017/2018 jsou Magdalena Bergerová z Jilemnice a jablonecký Ondřej Mánek.

„Pravidla této soutěže ponecháváme stejná jako v minulých letech,“ připomíná Vlastimil Vávra – koordinátor mládežnických kategorií Českého svazu biatlonu a ředitel soutěží Českého poháru. „Rozhodujícím kritériem tak zůstává bezchybná střelba. Právě ta je nezbytnou součástí celkového výkonu, se kterou pak sportovci mohou konkurovat těm nejlepším v mezinárodních soutěžích.“ Slova Vlastimila Vávry podtrhují střelecké výkony sportovců v závodech Světového poháru nebo IBU Cupu. „Kvalita však už jde nahoru i v mládežnických kategoriích, příkladem jsou soutěže jako Mistrovství světa juniorů a dorostu, evropský šampionát juniorů, Junior IBU Cup nebo kupříkladu Evropské olympijské festivaly mládeže,“ upozorňuje Vlastimilů Vávra, který jsou současně ambasadorem soutěže o nejlepšího střelce „Ceny Hamé“.

Tereza Voborníková vede po I. kole ČP střeleckou soutěže v kategorii dorostenek. V Jablonci se však při II. kole ČP nepředstaví. Čeká ji premiéra v IBU Cupu!

„Chceme se profilovat nejen jako partner české reprezentace, ale celého českého biatlonu,“ říká vedoucí komunikace Hamé Petr Kopáček. „Proto se snažíme podporovat i české talenty, které, jak věříme, dokáží navázat na výsledky současné generace kolem Michala Krčmáře, Veroniky Vítkové nebo Ondřeje Moravce.“

Během devíti závodů Českého poháru sezóny 2018-2019 budou naděje českého biatlonu závodit o odměnu v podobě roční zásoby trvanlivých produktů Hamé. Celkový vítěz a vítězka obdrží nejen různé druhy pomazánek, paštik a jiných masových produktů, ale i džemy, zeleninové a rajčatové výrobky či dětské výživy, včetně výrobků, které v reklamách propagují hvězdy seniorské biatlonové reprezentace. Dílčí ceny získávají i vítězové jednotlivých závodů celého seriálu. Rozlišujícím znakem vedoucí závodníků střelecké soutěže je červené startovní číslo.

Odměna vítězům bude slavnostně předána v rámci vyhlašování celkových vítězů na finálním kole Českého poháru v Harrachově.

Po úvodním kole Českého poháru v NMNM (28. – 30. 12. 2018) jsou včele střelecké soutěže „Ceny Hamé“ Tereza Voborníková z Jilemnice a loňský vítěz Ondřej Mánek z SKP Kornspitz.

 

Průběžné výsledky “Ceny Hamé ” 2018/19 v kategorii dorostenců

Průběžné výsledky “Ceny Hamé” 2018/19 v kategorii dorostenek 

 

Kalendář soutěží Českého poháru v biatlonu pro sezónu 2018/2019
Termín Místo Disciplíny
1. ČP       29.-30. 12. 2018 NMNM sprint, závod s hromadným startem
2. ČP      12.–13. 1. 2019 Jablonec n/N sprint, stíhací závod
3. ČP      26.–27. 1. 2019 Letohrad / MSD Osrblie/ EYOF Pale vytrvalostní / stíhací závod, sprint
MČR      23.-24. 2. 2019 NMNM sprint, stíhací závod
5. ČP     16.-17. 3. 2019 Harrachov sprint

 

 

Tomáš Hermann