Češi v akci, 12. 1. - V Oberhofu se pojedou stíhačky, opět se rozjíždí IBU Cupu

12. ledna, 2019

Útok na elitní desítku budou chtít ve stíhacích závodech v německém Oberhofu podniknout ve sprintu 12. Eva Puskarčíková a 13. Ondřej Moravec. Na startu je doplní ještě Markéta Davidová a Michal Krčmář. Závodit se bude i v polském středisku Duszniki-Zdrój, kde se za účasti 10 českých reprezentantantů uskuteční první ze dvou plánovaných sprintů mužů i žen v rámci druholigového IBU Cupu.

Stíhacími závody Světového poháru v Oberhofu by mohl pořádně zacloumat vítr, který by měl být silnější než v předešlých dnech. Navíc může i sněžit.

Těžší podmínky by mohli kvitovat Eva Puskarčíková a Ondřej Moravec, kteří ve sprintu střelecky zářili. Na elitní desítku budou na startu ztrácet osm, resp. devět sekund. Ani ne 20 sekund je od Top 10 i Markéta Davidová, šestá nejrychlejší běžkyně ze sprintu.

V IBU Cupu budeme moct sledovat počínání omlazených týmů. Debut v béčkovém seriálu zažijí Tereza Voborníková, Klára Polednová a Tomáš Mikyska. Na startu bude i Adam Václavík, který by už potřeboval zajet dobrý závod.

Čtěte také: Dorostenecké a juniorské naděje posilují českých výběr pro IV. kolo IBU Cupu

10:00 – IBU Cup – sprint žen

12:45 – Světový pohár – stíhací závod žen

13:00 – IBU Cup – sprint mužů

15:00 – Světový pohár – stíhací závod mužů

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík