Chybující Češky si ve stíhačce v Oberhofu pohoršily. Puskarčíková dojela 21.

12. ledna, 2019

Už to nebyl takový střelecký koncert v podání Evy Puskarčíková. Ve stíhacím závodě v Oberhofu čtyřikrát chybovala a propadla se z 12. příčky na 21. Markéta Davidová udělala dokonce osm chyb, což ji odsoudilo na nebodované 42. místo. I druhý závod roku 2019 ovládla Italka Lisa Vittozziová.

 

Závod ve zkratce

Zatímco ve sprintu si biatlonistky užily na Oberhof poklidné podmínky, tak ve stíhacím závodě je vítr pozlobil víc.

Hned na první střelbě to poznaly Eva Puskarčíková s Markétou Davidovou. Vyhlášená střelkyně Puskarčíková minula tři terče, její kolegyně dva. To samozřejmě znamenalo ústup z elitní dvacítky.

Davidová přidala na druhé ležce další tři chyby, naopak Puskarčíková složila úspěšný reparát v podobě čisté střelby. Díky tomu poskočila na 30. místo.

Společná cesta Evy Puskarčíkové a Markéty Davidové poměrně brzy skončila

Posun české reprezentantky pokračoval v druhé polovině závodu. Po jedné chybě na první stojce se posunula na 29. příčku, po nule na té druhé dokonce na 19. příčku. V cíli nakonec patřilo Evě Puskarčíkové 21. místo.

Dalších chyb se nevyvarovala Markéta Davidová, celkově jich nasbírala osm. Kvůli tomu skončila 42., tedy mimo body.

Hezký vztah k Oberhofu si dnes Markéta Davidová nevytvořila

Vítězný double v Oberhofu dokonala Italka Lisa Vittozziová, která musela jen na dvě trestná kola a zdolala o 14,5 sekundy Anastasii Kuzminovou reprezentující Slovensko a o 27,9 sekundy Anaïs Chevalierovou z Francie.

Pátým místem pojistila celkové vedení ve Světovém poháru Dorothea Wiererová, na druhou příčku, s odstupem 42 bodů, se již posunula Lisa Vittozziová. Evě Puskarčíkové patří 35. pozice.

Lisa Vittozziová se začíná řadit mezi kandidátky na zisk velkého křišťálového glóbu

Zajímavá čísla

  • Po úvodní nezdaru (3 chyby, střelecký čas 38 sekund) začala Eva Puskarčíková na střelnici řádit. Druhou střelbu zvládla za 28 sekund (2. čas), třetí za 26 sekund (9. čas) a čtvrtou za 25 sekund (6. čas).
  • Celkově Puskarčíková střílela za minutu a 57 sekund (11. čas), jen o 6 sekund pomaleji než Dorothea Wiererová.
  • To Markéta Davidová strávila na střelnici o 40 sekund déle než Puskarčíková, ještě o sekundu horší byla Paulína Fialková.
  • Velmi dobře běžecky si znovu vedla Markéta Davidová, když zaznamenala 13. čas se ztrátou 46,6 sekundy na nejrychlejší Denise Herrmannovou.
  • Skoro o minutu pomalejší než Davidová byla Eva Puskarčíková. Celkově zaznamenala 43. čas, ale třeba v posledním kole byla 27. nejrychlejší.
  • Skokankou závodu se stala Němka Franziska Preußová, která si polepšila z 45. místa na 6. V pořadí čistých časů byla ve stíhačce nejlepší.
  • Eva Puskarčíková by si po odpočtu ztráty ze sprintu dojela pro 29. místo.

Výsledkový servis

Příští závod

Ženy své účinkování v Oberhofu uzavřou v neděli v 11:45 štafetovým závodem. To muže ještě dnes v 15:00 čeká stíhací závod.

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík