Češi v akci, 13. 1. – Světový pohár v Oberhof uzavřou štafety, jede se i IBU Cup

13. ledna, 2019

Víkend nabitý biatlonem uzavřou štafety Světového poháru v německém Oberhofu a sprinty druholigového IBU Cupu v polských Dusznikách-Zdróji. Čeští muži budou chtít navázat na sedmé místo z Hochfilzenu, ženy byly v úvodní štafetě deváté. V nižším seriálu zase uvidíme další snahu českých juniorů proniknout na bodované příčky.

Oberhof by měl dnes ukázat svou další stránku. Předpověď počasí slibuje oteplení a déšť, nepříjemný vítr už je samozřejmostí. O „zábavu“ tak bude ve štafetách postaráno.

Trenéři Egil Gjelland a Jiří Holubec posílají na první úsek štafety žen netradičně Lucii Charvátovou, po ní se postupně představí Veronika Vítková, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková. Loni byly Češky v Oberhofu deváté, to místo Charvátové jela Jislová.

Muži budou chtít napravit loňské 14. místo, kdy Tomáš Krupčík na úvodním úseku v těžkých podmínkách nasbíral čtyři trestná kola. Dnes Krupčíkovi připadne role finišmana. Na první úsek Zdeněk Vítek s Andersem Bratlim postaví Ondřeje Moravce, dále pojedou Michal Krčmář a Jakub Štvrtecký, který obstál při své štafetové premiéře v Hochfilzenu.

Současně se Světovým pohárem se bude v Duszniki Areně bojovat o další body do IBU Cupu. Včera na ně při svém debutu mezi dospělými dosáhla 28. Tereza Voborníková, stejnou příčku obsadil i další z nadějných juniorů Vítězslav Hornig. V procitnutí budou trenéři doufat u Adama Václavíka, včerejší 36. místo povzbudivé nebylo.

10:00 – IBU Cup – sprint žen

11:45 – Světový pohár – štafeta žen

  • Česká čísla: 9. Lucie Charvátová, Veronika Vítková, Markéta Davidová, Eva Puskarčíková
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 11:15 ČT sport, 11:30 Eurosport
  • Online výsledky

13:00 – IBU Cup – sprint mužů

14:30 – Světový pohár – štafeta mužů

  • Česká čísla: 7. Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Tomáš Krupčík
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 14:10 ČT sport, 14:30 Eurosport
  • Online výsledky

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík