Nominace na vrcholné mezinárodní akce juniorských a dorosteneckých kategorií

14. ledna, 2019

Po II. kole Českého poháru v biatlonu byla také zveřejněna nominace českých nadějí na nadcházející vrcholy sezóny. Na Mistrovství světa juniorů a dorostu ve slovenském Osrblí bylo nominováno 16 závodníků, Zimního olympijského festivalu mládeže v Sarajevu se zúčastní osm sportovců. Nominačními kritérii byly výsledky v závodech IBU Cupu, v seriálu Junior IBU Cupu a v úvodních dvou kolech Českého poháru. Posledním nominační možností byl tzv. institut „návrh trenéra“.

Účastníky MSJD a nyní čeká dvoutýdenní soustředění ve Slovinské Pokljuce. Sportovci nominovaní do Sarajeva, pak své krajany v Pokljuce vystřídají.

Dorostenec Tomáš Mikyska má za sebou už i zkušenost v “dospěláckém” IBU Cupu

Kdo budou opory českých výběrů na MSJ&D? V kategorii juniorů bezpochyby Jakub Štvrtecký (na úvodním snímku), účastník závodů Světového poháru, čtvrtý se štafetou při SP v Oberhofu. Jakub Štvrtecký se zúčastní ještě Světového poháru v Ruhpoldingu a k juniorskému týmu se připojí později. Nadstandardní výkony v závodech IBU Cupu podával Vítězslav Hornig. Neustále se zlepšuje také Mikuláš Karlík. Síla mladého týmu juniorek bude spočívat zejména ve vyrovnané výkonnosti. Mezi dorostenkami a dorostenci jsou jednoznačnými oporami Tereza Voborníková a Tomáš Mikyska. Oba už si o uplynulém víkendu dokonce vyzkoušeli atmosféru IBU Cupu v polském středisku Duszniki-Zdrój.

Juniorky Eliška Teplá (uprostřed) a Iva Křižovičová (vlevo) se zúčastní MSJ na Slovensku. Eliška Svobodová je první náhradnicí a bude zatím startovat v IBU Cupu

Na EYOF byli nominování nejlepší závodníci z ročníků 2001 a 2002, někteří i na úkor účasti na MSJ&D. Všichni tak mají předpoklady pohybovat se v popředí výsledkových listin.

 

Mistrovství světa juniorů a dorostu
Osrblie, Slovensko, 27. 1. – 3. 2. 2019

Juniorky a dorostenky: trenér Aleš Lejsek
Juniorky: Iva Křižovičová (SKP Kornspitz), Klára Polednová (SK NMNM), Petra Suchá (SKP Kornspitz), Eliška Teplá (SK NMNM)
Dorostenky: Tereza, Jandová (SKP Kornspitz), Veronika Macková (SK NMNM), Gabriela Masaříková (SKP Kornspitz), Tereza Voborníková (Jilemnice)

Junioři a dorostenci: trenér Michael Málek
Junioři: Vítězslav Hornig (Jilemnice), Mikuláš Karlík, Jiří Ondřejka, Jakub Štvrtecký (všichni Letohrad)
Dorostenci: Petr Kánský (Letohrad), Jakub Kocián (Jilemnice), Tomáš Mikyska (Letohrad), Jakub Zapletal (SK NMNM)

Dorostenec Luděk Abrahám (uprostřed) z Letohradu bude startovat v Sarajevu

 

Zimní evropský olympijský festival mládeže
Sarajevo, Bosna a Hercegovina, 8. 2. – 16. 2. 2019

Zodpovědný trenér: Jiří Václavík, asistent Lukáš Dostál

Děvčata: Bára Babánková (SK NMNM), Tereza Grossmannová (Letohrad), Zuzana Doležalová (SK NMNM), Renáta Trejbalová (Jilemnice)

Chlapci: Luděk Abrahám (Letohrad), Josef Kabrda (SK NMNM), Ondřej Mánek (SKP Kornspitz), Jonáš Mareček (SK NMNM)

 

Tomáš Hermann

Foto: Jan Matouš, Petr Slavík, Tomáš Hermann