Češi v akci, 19. 1. - Ženy jedou štafetu v Ruhpoldingu, Šlesingr se vrací na IBU Cupu

19. ledna, 2019

V Oberhofu šokovaly třetím místem, co předvedou české biatlonistky dnes v Ruhpoldingu? Štafeta oproti bronzovému úspěchu doznala změn, pojede ve složení Puskarčíková, Jislová, Davidová a Vítková. Souběžně se Světovým pohárem pokračuje i IBU Cup, který dnes bude české fanoušky hodně zajímat. V Arberu se totiž po dlouhé pauze představí Michal Šlesingr.

Ruhpolding se dnes probudil do 10stupňových mrazů, na štafetu žen by se ale teplota měla více přiblížit nule. Předpověď počasí slibuje stejně jako v předešlých dnech ideální podmínky.

Českou štafetu rozjede Eva Puskarčíková, která se po roli finišmanky v Oberhofu vrací na svou obvyklou pozici. Poté půjde do akce Jessica Jislová, která nahradila v sestavě Lucii Charvátovou. Třetí úsek bude mít na starosti Markéta Davidová a závěrečný díl práce bude na Veronice Vítkové, která bude chtít potvrdit zlepšený běžecký výkon ze sprintu.

Poslední tři štafety v Ruhpoldingu přinesly Češkám vždy šesté místo. V roce 2015 dokonce české ženy zvítězily, v roce 2013 zase byly třetí.

Další německé středisko Arber dnes nabídne pokračovaní druholigového IBU Cupu. Mezi devítkou českých reprezentantů bude i Michal Šlesingr, který otestuje svou formu po zdravotní pauze.

10:00 – IBU Cup – sprint mužů

13:00 – IBU Cup – sprint žen

14:30 – Světový pohár – štafeta žen

  • Česká čísla: 7. Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová, Veronika Vítková
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 14:00 ČT sport, 14:25 Eurosport 1
  • Online výsledky

 

Karel Halberštádt

Foto: Jaroslav Svoboda