POZOR! SCM Open je skutečně „OTEVŘENÉ“. Kdo se může zúčastnit?

01. února, 2019

Víkend 9. a 10. února 2019 je z pohledu domácího biatlonu vyhrazen závodů SCM Open v Jilemnici pro všechny kategorie dorostu a juniorů. Jak z názvu vyplývá, závody jsou určené sportovcům zařazeným do středisek SCM resp. TCM (první dorostenecké ročníky M a W 16). Současně se však jedná i o závody otevřené (Open) dalším talentovaným jedincům mimo SCM (TCM).

Kdo tedy může na SCM Open v Podkrkonoší startovat?

 

„Pokud pomineme členy SCM mohou v Jilemnici nastoupit všichni držitelé I. výkonnostních tříd z letošní sezóny v kategoriích W a M 16, W a M 19 i z kategorií juniorských. Dále závody otevíráme držitelům II. výkonnostních tříd ročníků 2002, což jsou vlastně ´provoročáci´ staršího dorostu,“ vysvětluje ředitel soutěží ČSB Vlastimil Vávra a dodává: „Prosím trenéry ze všech klubů, aby si pozorně prostudovali propozice, protože účast v SCM Open se tak otevírá opravdu širšímu kruhu závodníků.“

Propozice SCM Open v Jilemnici 9. – 10. února 2019

V jilemnickém areálu Hraběnka čeká mladé sportovce nejprve sprint, a pak bude následovat stíhací závod. „Všechny kategorie holek a všechny kategorie kluků budou mít vždy jednotnou trať, abychom mohli porovnat sportovce napříč kategoriemi. Závodit se bude na distancích určených pro starší dorost tedy W a M 19. Drobnou výjimkou tvoří mladší dorost W a M 16. Nejmladší kluci a holky budou mít zbraně ve stojanech, jak jsou zvyklí,“ uzavírá Vlastimil Vávra.

 

Tomáš Hermann

Foto: Jan Matouš