Češi v akci, 2. 2. – Štvrteckého a spol. čekají na MSJ v Osrblie sprinty

02. února, 2019

Na programu předposledního dne Mistrovství světa juniorů ve slovenském Osrblie jsou sprinty juniorské kategorie. Šance na dobrý výsledek živí i osmička českých reprezentantů, v jejímž čele stojí Jakub Štvrtecký.

Sprint juniorů začíná v 11:00 a živě ho bude přenášet ČT sport. Jakub Štvrtecký bude chtít potvrdit skvělou běžeckou formu a také prodat své zkušenosti ze Světového poháru. Úvodní vytrvalostní závod mu příliš nevyšel, kvůli čtyřem chybám skončil 21. Ve štafetě si však vedl mnohem lépe.

To Vítězslav Hornig mohl být se 14. místem z úvodního závodu spokojenější. Před rokem získal na Mistrovství světa juniorů ve sprintu bronz, to ale ještě závodil mezi dorostenci. Ve stejném závodě byl devátý Mikuláš Karlík. Výborný běžec bude doufat ve zlepšenou střelbu. Čtvrtým Čechem do party je Jiří Ondřejka, který sbíra první mezinárodní zkušenosti.

I sprint žen, který vypukne ve 14:00, odvysílá živě ČT sport. Největší českou nadějí je zřejmě Petra Suchá, která se ve štafetě prezentovala velmi dobrým během. Úvodní vytrvalostní závod ale vyšel lépe Kláře Polednové, která obsadila 23. příčku. Suchá byla 31. Především o postup do stíhačky půjde Elišce Teplé a Ivě Křižovičové.

11:00 – Mistrovství světa juniorů – sprint juniorů

• Česká čísla: 11. Vítězslav Hornig, 56. Jakub Štvrtecký, 70. Mikuláš Karlík, 99. Jiří Ondřejka