Druhého kolo Českého poháru žactva v Jablonci vidělo i specifický biatlonkros

04. února, 2019

Do Jablonce nad Nisou si našlo cestu k závodům druhého kola Českého poháru žactva na 240 dětí. V areálu Mšeno – Břízky byly na programu závody bruslením (skatem), a to ve sprintu a biatlonkrosu. „V sobotu u nás panovalo příznivé počasí, nefoukalo ani nesněžilo. Z neděle jsme měli velké obavy, protože předpověď byla hrozivá. Nás naštěstí přívaly sněhu minuly, napadlo jen pár centimetrů, a tak to závody nijak neovlivnilo,“ vysvětloval šéf organizačního výboru a ředitel závodů Jan Matouš z SKP Kornspitz Jablonec.

„Velmi se mi líbil biatlonkros. Je to specifická disciplína, ale hodně potřebná. Díky ní se děti s lyžemi mnohem lépe sžijí. Byl jsem příjemně překvapený, jak velké množství žáků má dobré lyžařské základy,“ dodal Jan Matouš, který sám býval vynikajícím závodníkem. Bronzový medailista z MS 1987 ve vytrvalostním závodě a trojnásobný olympionik je členem Síně slávy Českého biatlonu.

Z trati biatlonkrosu…

Čtyřem mladým sportovcům se podařilo v Jablonci zvítězit v obou disciplínách. A pozor, tři z nich, František Jelínek (M12 – KB Trefa), Hanka Randáková (W14 – Zadov) a Jakub Milán (M15 – Střelka Brno), nebyli během této sezóny Českého poháru ještě poraženi! Dvojnásobného vítězství na tratích v areálu Mšeno Břízky dosáhl i Antonín Hron (M14 – Krkonoše).

Hanka Randáková ze Zadova zatím marně hledá přemožitelku

Jako před dvěma týdny v Harrachově i nyní v Jablonci bylo rozděleno celkem 16 sad a tedy 48 kusů medailí resp. 49, protože v kategorii M14 se ve sprintu dva borci podělili o třetí místo (Jan Sucharda z Jilemnice a Vlastimil Španihel z Břidličné). Tyto cenné kovy vybojovali sportovci ze 14 (!) klubů (v Harrachově z 12 klubů). Podle hodnoty získaných „cenných kovů“ byly nejúspěšnější mladé naděje z klubu Krkonoše s celkovou bilancí 4-3-4 (zlato-stříbro-bronz). V počtu získaných medailí je pak předstihli žáci z Jilemnice (2-4-6).

Dalším vítězem všech čtyř dosavadních klání ČP žactva je i Jakub Milán ze Střelky Brno

Pořadí klubů podle hodnoty „cenných kovů“: 1. Krkonoše (4-3-4), 2. Zadov (3-3-0), 3. KB Trefa Krkonoše (3-0-0), 4. Jilemnice (2-4-6), 5. Střelka Brno (2-2.0), 6. – 7. Halenkovice a Harrachov (1-0-0), 8. Elán Zruč (0-2-0), 9. Letohrad (0-1-2), 10. SK Rover Praha (0-1-0), 11. SK NMNM (0-0-2), 12. – 14. Břidličná, Ostrava a SKP Kornspitz.

…a neporaženým je stále také František Jelínek z KB Trefa!

Pořadí klubů podle počtu získaných medailí: 1. Jilemnice (12), 2. Krkonoše (11), 3. Zadov (6), 4. Střelka Brno (4), 5. – 6. KB Trefa a Letohrad (3), 7. – 8. Elán Zruč a SK NMNM (2), 9. – 14. Břidličná, Halenkovice, Harrachov, Ostrava, Rover Praha, SKP Kornspitz (1).

 

Třetí kolo Českého poháru žactva se uskuteční už za dva týdny v Letohradě, a to ve dnech 15. – 17. února 2019. Na programu jsou vytrvalostní závody a sprinty. Sportovci budou tentokráte běhat klasickou technikou jako v Harrachově.

 

Výsledky II. kola ČP žactva v sekci “Evidence”

 

Stupně vítězů sprintu žáků M14 (starší žáci prvním rokem). Uprostřed Antonín Hron (Krkonoše), vlevo David Eliáš (Zadov), na třetím místě pak Tomáš Sucharda (Jilemnice) a Vlastimil Španihel (Břidličná – zcela vpravo)

 

Tomáš Hermann

Foto: Jan Matouš a Igor Lána