Češi v akci, 10. 2. – Světový pohár v Canmore uzavírají sprinty

10. února, 2019

Sedmý díl Světového poháru v kanadském Canmore by dnes měly uzavřít sprinty mužů a žen, kterými organizátoři nahradili původně plánované závody s hromadným startem. Na rozdíl od soboty by podle předpovědi počasí mrazy neměly překonat hranici -20°, která je stěžejní pro uskutečnění závodů. Česká reprezentace bude mít opět osminásobné zastoupení.

Aktualizace: Závody byly kvůli velkým mrazům zrušeny

Jako první půjdou do akce muži. Těm českým zvedlo náladu šesté místo ve štafetě. Michal Krčmář (č. 24) se utvrdil v tom, že se mu vrací běžecká forma. Jen ji skloubit s dobrou střelbou. Velmi dobře to běhá i Tomáši Krupčíkovi (č. 35). Po životním 12. místě ve zkráceném vytrvalostním závodě se ve štafetě blýskl čistou střelbou. Pro Adama Václavíka (č. 55) a Michala Šlesingra (č. 92) by byl úspěchem jakýkoliv bodový zisk. Václavík stále zápolí se střelbou, Šlesingr zase sbírá síly po zdravotních problémech.

Největší českou nadějí ve sprintu žen bude s desítkou startující Markéta Davidová. Právě ona vyhrála poslední sprint v Anterselvě a v druhým místem ve čtvrtečním závodě potvrdila, že ji forma neopustila ani po přeletu do zámoří. Solidní představení ve štafetě mají za sebou Eva Puskarčíková (č. 45) a Veronika Vítková (č. 66). Ta stále hledá běžeckou formu, ale může se odrazit aspoň od té střelecké. Lucie Charvátová (č. 89) bude chtít zapomenout na dvě trestná kola ze štafety a naopak navázat na dobrý výkon z vytrvalostního závodu. V něm se na střelnici mýlila jen dvakrát a skončila 33.

20:20 – Světový pohár – sprint mužů

  • Česká čísla: 24. Michal Krčmář, 35. Tomáš Krupčík, 55. Adam Václavík, 92. Michal Šlesingr
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 20:20 ČT sport, ??:?? Eurosport 1
  • Online výsledky

22:45 – Světový pohár – sprint žen

  • Česká čísla: 10. Markéta Davidová, 45. Eva Puskarčíková, 66. Veronika Vítková, 89. Lucie Charvátová
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 22:15 ČT sport, ??:?? Eurosport 1
  • Online výsledky

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík