Závody SCM Open v Jilemnici se uskutečnily na přírodním sněhu

11. února, 2019

Areál Hraběnka v Jilemnici hostil ve dnech 8. – 10. února závody SCM Open. Výběrové závody, jak už jejich název napovídá, byly určené závodníkům SCM/TCM a dalším sportovcům, kteří splnili kritérium I. výkonnostní třídy z Českého poháru, v případě ročníků 2002 postačovala i II. výkonností třída. Z toho vyplývá, že závodů se mohli zúčastnit i sportovci z dalších klubů mimo SCM a TCM. Někteří toho využili. Na startu naopak scházela většina reprezentantů z MSJ&D v Osrblie a sportovci nominovaní na EYOF 2019. (Na úvodním snímku Prokop Smetana, kategorie M16, z SKP Kornspitz).

„Ve startovní listině se nakonec objevilo 73 závodníků,“ upřesňuje Vlastimil Vávra, technický delegát SCM Open a ředitel soutěží dorostu a dospělých Českého svazu biatlonu.

Jan Semirád (číslo 52) z Letohradu vyhrál sprint i stíhací závod mezi dorostenci M16

 

„Závody se organizátorům podařilo uspořádat plně na přírodním sněhu, což je v dnešní době takřka unikátní,“ podotýká Vlastimil Vávra a pokračuje: „Ještě týden před závody jsme si nebyli jistí a rozhodovali se, zda to kvůli oteplení risknout. Pořadatelé však v čele s Honzou Suchardou odvedli dobrou práci.“ Na naděli pak dokonce organizátoři připravili nové tratě na louce, protože ty stávající již tvořil souvislý led. „Oceňuji, jak dokázali zareagovat a jak vše zvládali v omezeném počtu osob.“

Trio nejlepších dorostenek W17 stíhacího závodu: 1. Nikita Kubíčková (Letohrad), 2. Michaela Kašparová, 3. Kateřina Elicerová (obě SKP Kornspitz)

 

V rámci SCM Open byla nově využitá i technologie výpočetní skupiny ČSB. „Čipy všem usnadnily práci. Zejména pak trenérům, kteří se mohli plně věnovat svým svěřencům, protože nemuseli jako dříve, pomáhat s organizací.“

Stupně vítězů dorostenců M19 po sprintu: 1. Matěj Hermann (Letohrad), 2. Jakub Zapletal (SK NMNM – účastník MSJ&D 2019), 3. Martin Palla (Letohrad)

 

Loni v květnu otevřený Areál Hraběnka už je v plné permanenci. Stal se tréninkovou základnou Klubu biatlonu v Jilemnici, hostil přípravu české reprezentace v biatlonu, řadu klubových soustředění, Český pohár v letním biatlonu 2018 a nyní už i zmiňované závody SCM Open.

 

Dalšími závody pro dorost a juniory (a také dospělé) bude Mistrovství České republiky, které hostí  Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě ve dnech 21. – 24. února. 

 

Výsledky závodů SCM OPEN 2019 v Jilemnici

 

 

Tomáš Hermann

Foto: Vlastimil Vávra a Jakub Procházka