Češi v akci: Soldier Hollow ve sprintu poprvé vyzkouší trio českých žen

14. února, 2019

Osmý díl Světového poháru v americkém Soldier Hollow otevře sprint žen. Mezi 86 startujícími budou i tři české reprezentantky. Markéta Davidová, Eva Puskarčíková a Veronika Vítková si odbydou premiéru ve středisku, kde biatlonová elita závodila naposledy před 17 lety. Od týmu se podle plánů odpojila Lucie Charvátová, kterou čeká start na Mistrovství Evropy v běloruském Raubiči.

Zatímco v kanadském Canmore trápily biatlonisty více než 20stupňové mrazy, tak během dnešního sprintu žen by teplota v americkém Soldier Hollow měla dosahovat až 5 stupňů nad nulou. Odpoledne by měl přijít i déšť, což by tolik nemuselo trápit biatlonistky, které budou závodit od 11:15 místního času.

Jako první z českého týmu okusí středisko, které v roce 2002 hostilo Zimní olympijské hry, Markéta Davidová (č. 14). Rozhodně má na co navazovat, poslední sprint v Anterselvě vyhrála a k němu v dalších závodech přidala dvě stříbra.

Naopak od Oberhofu čeká na bodový zisk Eva Puskarčíková (č. 18), se kterou si pěkně pohrál los. Za jejími zády totiž pojedou v tomto pořadí Kaisa Mäkäräinenová, Lisa Vittozziová a Dorothea Wiererová.

Podobně jako Puskarčíková je na tom i Veronika Vítková (č. 66) s tím rozdílem, že bodový půst drží od Nového Města na Moravě.

19:15 – Světový pohár – sprint žen

  • Česká čísla: 14. Markéta Davidová, 18. Eva Puskarčíková, 66. Veronika Vítková
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 19:10 ČT sport, 19:05 Eurosport 1
  • Online výsledky

 

Karel Halberštádt

Foto: Jaroslav Svoboda