Češi v akci, 15. 2. – Do sprintu mužů v Soldier Hollow zasáhne trio Čechů

15. února, 2019

Americké středisko Soldier Hollow si dnes vyzkouší i muži. Od 11:15 místního času a od 19:15 našeho času je čeká sedmý sprint právě probíhající sezóny Světového poháru. Mezi 87 účastníky najdeme i trojici českých reprezentantů. Tomáš Krupčík, Michal Krčmář a Michal Šlesingr si podobně jako ženy užijí pořádný teplotní skok. Po kanadských mrazech by i druhý závod v USA měly provázet plusové teploty.

Pátek s číslem 13 z českého pohledu odstartuje Tomáš Krupčík, který si nejprve v Anterselvě 18. místem vylepšil své životní maximum a posléze posunul laťku ještě o kus výš 12. příčkou v Canmore. Je o něm známo, že mu výše položené areály, jako je ten v Soldier Hollow, svědčí.

Problém s nimi nemá ani Michal Krčmář, který dnes pojede s číslem 29. Poslední sprint v Anterselvě mu vyšel velmi slušně, skončil 13. Naopak Canmore mu po individuální stránce nevyšlo, kvůli pěti chybám obsadil ve zkráceném vytrvalostním závodě až 49. příčku. Na druhou stranu prokázal dobrou běžeckou formu.

Posledním Čechem na startu bude Michal Šlesingr s číslem 44, který bude chtít udělat další krůčky vzhůru při svém návratu po zranění a nemoci.

19:15 – Světový pohár – sprint mužů

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík