Češi v akci, 16. 2. – Vítková jde do stíhačky z 19. místa, Šlesingr nestartuje

16. února, 2019

Osmý díl Světového poháru v americkém Soldier Hollow dnes pokračuje stíhacími závody mužů i žen. Jako první, od 18:10 našeho času, o další bodové zisky zabojují Veronika Vítková, Eva Puskarčíková a Markéta Davidová. Ve 22:05 našeho času startuje mužská stíhačka, které se zúčastní Michal Krčmář. Jeho jmenovec Michal Šlesingr bude po domluvě s trenéry šetřit síly pro štafetu.

Oba závody by měly provázet teploty kolem -4 stupňů, což je rozdíl oproti předchozím dnům, kdy teplota stoupala i k 5 stupňům.

Veronika Vítková naznačila 19. místem ve sprintu možný vzestup, který bude chtít potvrdit ve stíhacím závodě. V něm by se mohla opřít o rychlou a přesnou střelbu. Do závodu vyrazí zhruba minutu a půl po vítězce sprintu Marte Olsbuové Røiselandové.

Šest sekund po Vítkové se na 10kilometrovou trať vydá Eva Puskarčíková, pro kterou byla 23. příčka ve sprintu také vzpruhou. Ke dvěma minutám se blíží odstup Markéty Davidové. Ta sice ve čtvrtek potvrdila běžeckou formu, ale po třech chybách skončila 32.

Ve stíhacím závodě mužů bude jediným českým zástupcem Michal Krčmář. Na Vetleho Christiansena ztrácí 26. muž ze sprintu minutu a půl.

18:10 – Světový pohár – stíhací závod žen

  • Česká čísla: 19. Veronika Vítková, 23. Eva Puskarčíková, 32. Markéta Davidová
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 17:40 ČT sport, 18:05 Eurosport 1
  • Online výsledky

22:10 – Světový pohár – stíhací závod mužů

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík