Češi v akci, 17. 2. – Světový pohár v Soldier Hollow uzavřou smíšené dvojice a štafeta

17. února, 2019

Závody smíšených dvojic a štafet v americkém Soldier Hollow budou poslední prověrkou před Mistrovstvím světa ve švédském Östersundu. Čeští trenéři posílají do prvního klání dvojici Tomáš Krupčík a Veronika Vítková, druhý závod pojede čtveřice Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková. Nezvykle přitom v obou mixech pojedou jako první muži a až potom ženy.

Smíšené dvojice, to je disciplína, která českým barvám obvykle příliš nesedí. Nejlepším výsledkem je šesté místo Gabriely Koukalové a Ondřeje Moravce z Kontiolahti 2017. O rok později na stejné místě jela s Moravcem Veronika Vítková. První a do dnešního dne poslední start v této disciplíně jí přinesl 18. místo. To Tomáše Krupčíka čeká premiéra.

Co napravovat má určitě i česká smíšená štafeta. Ve dříve velmi úspěšné disciplíně se našim v poslední době tolik nedaří. Na úvod sezóny v Pokljuce dojela česká čtveřice 14., poslední umístění v elitní desítce se váže ke Kontiolahti 2017, kdy si dojeli Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Michal Šlesingr a Michal Krčmář pro šesté místo.

18:10 – Světový pohár – smíšené dvojice

22:05 – Světový pohár – smíšená štafeta

  • Česká čísla: 12. Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Markéta Davidová, Eva Puskarčíková
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 21:35 ČT sport, 21:55 Eurosport 1
  • Online výsledky

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík