Češi v akci. Po dni volna pokračuje v sobotu OME závody ve sprintu

22. února, 2019

Jméno Ondřeje Moravce neschází v sobotním programu Otevřeného mistrovství Evropy v běloruském Minsku – Raubiči, který je vyhrazen sprintům. Nejprve je od 9:00 hodin středoevropského času na program závod mužů na 10 km, následovat budou od 12:00 sprinty žen na trati 7,5 km. Poté, co nestartovali v závodech štafet, se do závodní stopy vrací už zmiňovaný Ondřej Moravec, dále Jakub Štvrtecký (na úvodním snímku) a Lucie Charvátová. V závodě mužů dále nastoupí Ondřej Hošek, Adam Václavík a Milan Žemlička, v kategorii žen nebudou scházet Ludmila Horká, Jessica Jislová a Anna Tkadlecová.

V sobotu je v Raubiči očekáváno mrazivé počasí. „Po ránu má být až 11, 12 stupňů po nulou,“ říká trenér mužů Aleš Ligaun. „Vítr však tady pocitovou teplotu ještě výrazně snižuje.“ Zmrzlá trať bude hodně rychlá. „Stopa je tvrdá a skluzná. Proto na trati nevzniknou mezi závodníky až tak velké rozdíly,“ myslí si Tomáš Kašpar, trenér žen.

A tak, přestože je obecně sprint nejvíce běžeckou „biatlonovou“ disciplínou, bude znovu rozhodovat střelba. Zlobit totiž bude opět i vítr. „Všude kolem je rovina a nikde se před ním nelze schovat,“ shodují se Tomáš Kašpar a Aleš Ligaun.

 

Lucie Charvátová vynechala štafety, ale v sobotu bude připravena bojovat ve sprintu

 

9:00 – OME – sprint mužů na 10 km
Češi na startu: Ondřej Moravec (startovní číslo 17), Jakub Štvrtecký (34), Adam Václavík (64), Milan Žemlička (89), Ondřej Hošek (111)
Startovní listina
• Televizní přenos: 8:55 ČT Sport
Online výsledky

 

12:00 – OME – sprint žen na 7,5 km
Češky na startu: Luci Charvátová (36), Jessica Jislová (52), Anna Tkadlecová (77), Ludmila Horká (82)
Startovní listina
Online výsledky

 

Ondřej Moravec (startovní číslo 11) vybojoval ve vytrvalostním závodě 4. místo. Jak dopadne ve sprintu?

 

Tomáš Hermann

Foto: Jiří Novotný