Češi v akci. Osm biatlonových studentů startuje na Světové univerziádě

03. března, 2019

Ruský Krasnojarsk hostí ve dnech 2. – 12. března 2019 už 29. Zimní světovou univerziádu. Vysokoškolské sportovce čekají soutěže o 76 sad medailí v 11 sportech. Na programu podle abecedy jsou: alpské lyžování, biatlon, běžecké lyžování, lední hokej, rychlobruslení, snowboarding, krasobruslení a curling. Navíc k tzv. „volitelným sportům“ patří: orientační běh na lyžích, freestyle skiing a bandy hokej. Biatlonové soutěže startují v pondělí 4. března vytrvalostními závody žen a mužů.

Zimní světové univerziády, kterou v sobotu zahajoval i ruský prezident Vladimir Putin, se účastní na tři tisíce sportovců, deset tisíc hostů a pět tisíc dobrovolníků. Generálním partnerem her je báňská a hutní společnosti Norilsk Nickel. Pořadatelé doufají, že univerziáda zvýší povědomí o městu a změní kvalitu života v Krasnojarsku.

 

Česká biatlonové nominace
Ženy: Natálie Jurčová, Barbora Smetanová, Eliška Svobodová, Tereza Vinklárková
Muži: Jiří Mánek, Jakub Procházka, David Tolar, Adam Václavík

Startovní listina vytrvalostního závodu žen na 15 km
Startovní listina vytrvalostního závodu mužů na 20 km

 

Další program biatlonový soutěží 29. SZU
6. 3.
Sprint žen na 7,5 km
Sprint mužů na 10 km

7. 3.
Stíhací závod žen na 10 km
Stíhací závod mužů na 12,5 km

9. 3.
Závody smíšených dvojic – singly

10. 3.
Závody s hromadným startem žen na 12,5 km
Závody s hromadným startem mužů na 15 km

 

 

O Krasnojarsku
Současné více než milionové sibiřské město založili v červenci roku 1628 kozáci žijící v povodí Jeniseje jako pevnost před nájezdy Tatarů. Populace města se výrazně rozrostla ve 2. světové válce, kdy byl do Krasnojarsku z centrálního Ruska (Sovětského svazu) přesunutý strojírenský průmysl.
Krasnojarsk je správním městem Krasnojarského kraje, který je druhým největším samosprávným celkem Ruska. Rozkládá se od pohoří Sajany (nejvyšší vrchol Munku Sardyk 3494 m nad mořem) na rusko-mongolské hranici až po Severní ledový oceán. Svou rozlohou 2 339 700 km² předčí Alžírsko či Mexiko.

 

Přímé přenosy
Zpravodajství České televize

 

Tomáš Hermann

Foto: FISU