Češi v akci, 8. 3. – Na MS v Östersundu se jede sprint žen. Čeští trenéři vsadili na vyšší čísla

08. března, 2019

V druhý den Mistrovství světa ve švédském Östersundu je na programu sprint žen. V něm by mohlo hrát o dost větší roli sněžení, které provázelo už včerejší smíšenou štafetu. Čeští trenéři včera dumali nad tím, jaká startovní čísla zvolit, a nakonec vsadili na ta vyšší s tím, že by se trať postupem času mohla zrychlovat. Jiné týmy jdou do prvního individuálního závodu šampionátu s jinou strategií.

Norky, Italky či Švédky vsadily na druhou startovní skupinu, trenér Egil Gjelland poslal Markétu Davidovou až do té třetí a Evu Puskarčíkovou do čtvrté. Davidová pojede s číslem 72, Puskarčíkové los přiřkl poslední, 95. místo na startu. Lucie Charvátová naopak putovala do první skupiny (týmy musí obsadit každou skupinu), má číslo 8, Veronika Vítková zase do té druhé. Bude mít na hrudi 39 a pojede těsně před domácí favoritkou Hannou Öbergovou.

Volbu čísel vysvětloval trenér Egil Gjelland

Předpověď počasí slibuje, že by sněžení mohlo ustávat, což by právě hrálo do karet biatlonistkám s vyššími čísly. Uvidí se však až během samotného závodu. Jasná je jen jedna věc: Zlatou medaili získá jiná biatlonistka než na posledním šampionátu v Hochfilzenu. Tehdy totiž triumfovala Gabriela Koukalová před Laurou Dahlmeierovou a Anaïs Chevalierovou.

16:15 – Mistrovství světa – sprint žen

  • Česká čísla: 8. Lucie Charvátová, 39. Veronika Vítková, 72. Markéta Davidová, 95. Eva Puskarčíková
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 15:50 ČT sport, 16:00 Eurosport 1
  • Online výsledky

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík