Natálie Jurčová a David Tolar dosáhli na stříbro v singlech 29. SZU, pokračovalo i OMEJ

09. března, 2019

Stříbrnou medaili vybojovali Natálie Jurčová a David Tolar ve smíšených štafetách dvojic na 29. Světové zimní univerziádě (SZU) v ruském Krasnojarsku! Čeští reprezentanti zaostali jen o 6,5 vteřiny za vítěznými Rusy Valerií Vasněcovovou a Alexandrem Dědjuchynem. Je to první cenný kov pro českou biatlonovou výpravu. V neděli vyvrcholí biatlonová klání 29. SZU závody s hromadným startem. Na Otevřeném mistrovství Evropy juniorů v norském Sjusjoenu dosáhl ve sprintech nejlepšího výsledku 18. Vítězslav Hornig, Mikuláš Karlík skončil 22., mezi dívkami se nejlépe umístila 34. Petra Suchá. Do nedělních stíhacích závodů postoupilo všech šest juniorů a čtyři ze šesti juniorek.

 

Medailisté ze singlu 29. SZU: 1. Rusko, 2. Česko, 3. Francie

 

29. SVĚTOVÁ ZIMNÍ UNIVERZIÁDA

Smíšené štafety pohledem Jana Ondráčka z MU v Brně, vedoucího české biatlonové výpravy

“Trenér Michal Žák dlouho přemýšlel, jak štafetu postavit a nakonec se rozhodl pro střelecké typy. Vzhledem k větrnému počasí, které v sobotu v Krasnojrasku panovalo, se toto rozhodnutí ukázalo jako dobré. Předpokládali jsme, že se budeme o stříbro a bronz prát společně s Francií, Polskem a Norskem. Rusko totiž  bylo jasným favoritem. Natka s Davidem však závodili nad očekávání. Od počátku se pohybovali v popředí a až na cílovou metu stále tlačili na ruskou dvojici. Mám velkou radost, že se biatlon bude domů vracet s medailí. A třeba jim ještě není konec, třeba Natka s Davidem vyhecovali svým vystoupením i ostatní. Závody s hromadným startem budou ještě otevřené.”  

Výsledky smíšených štafet – singly
Analytické výsledky smíšených štafet – singly

Radost ve tvářích Natálie Jurčové a Davida Tolara

 

OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORŮ
Výsledky sprintu juniorů na 10 km
Analytické výsledky sprintu juniorů na 10 km

Výsledky sprintu juniorek na 7,5 km
Analytické výsledky sprintu juniorek na 7,5 km

 

Obě akce SZU i OMEJ vyvrcholí v neděli. V Krasnojarsku jsou na programu závody s hromadným startem. Ženy startují už v 5:00 SEČ, muži v 7:00 hodin. Ve Sjusjoenu vyjedou junioři na trať stíhacích závodů v 10:00 hodin, juniorky poběží od 13:00.

 

 

Tomáš Hermann

Foto: krsk2019.ru