Češi v akci, 10. 3. – Davidová jde do stíhačky jako sedmá, finišuje Univerziáda a MEJ

10. března, 2019

Markéta Davidová bude největší českou nadějí v nedělním biatlonovém maratonu. Už v pět hodin ráno našeho času startují hromadné starty na Zimní univerziádě v ruském Kranojarsku, poté se přihlásí o slovo Otevřené Mistrovství Evropy v norském Sjusjøenu a vše vyvrcholí stíhacími závody na Mistrovství světa v Östersundu.

Závody s hromadným startem udělají tečku za biatlonem na letošní Zimní univerziádě. Po včerejším zisku stříbra ve dvojicích se budou chtít znovu předvést Natálie Jurčová a David Tolar. Na medaili by chtěl zaútočit i Adam Václavík.

Finišuje také Otevřené Mistrovství Evropy juniorů. Ve sprintu si vytvořil nejlepší pozici pro stíhačku 18. Vítězslav Hornig.

Zbytek odpoledne už bude patřit Mistrovství světa v Östersundu. Do stíhacích závodů zasáhnou celkem tři ženy a dva muži. Markéta Davidová zatím potvrzuje velmi dobrou formu a ze sedmého místa může klidně zaútočit na medaili. Ztrácí na ni 14 sekund. Další Češi budou mít skoro nebo více než dvouminutové manko.

Připomeňme, že před dvěma lety získala na šampionátu ve stíhačce bronz Gabriela Koukalová, když před ní skončily Laura Dahlmeierová a Darja Domračevová.

5:00 – Zimní univerziáda – závod s hromadným startem žen

7:00 – Zimní univerziáda – závod s hromadným startem mužů

10:00 – Otevřené Mistrovství Evropy juniorů – stíhací závod juniorů

  • Česká čísla: 18. Vítězslav Hornig, 22. Mikuláš Karlík, 42. Jonáš Mareček, 48. Josef Kabrda, 53. Jakub Kocián, 56. Tomáš Mikyska
  • Startovní listina
  • Online výsledky

13:00 – Otevřené Mistrovství Evropy juniorů – stíhací závod juniorek

13:45 – Mistrovství světa – stíhací závod žen

  • Česká čísla: 7. Markéta Davidová, 38. Veronika Vítková, 59. Eva Puskarčíková
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 13:15 ČT sport, 13:30 Eurosport 1
  • Online výsledky

16:30 – Mistrovství světa – stíhací závod mužů

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík