MČR a exhibice už ve středu 27. 3. 2019. Na startu ti nejlepší z českého biatlonu

22. března, 2019

Vyvrcholení sezóny je před námi. Mistrovství České republiky a exhibice v Jablonci nad Nisou proběhne už ve středu 27. března 2019. Na startu budou ti nejlepší z českého biatlonu počínaje dospělými přes juniorské závodníky až po zástupce dorosteneckých kategorií.
Fanoušci tak v areálu Mšeno – Břízky uvidí  vítězku sprintu Světového poháru v Anterselvě Markétu Davidovou, další aktéry SP a účastníky mistrovství světa Veroniku Vítkovou, Michala Krčmáře, Ondřeje Moravce či Tomáše Krupčíka, nadějné juniory Jakuba Štvrteckého, Vítězslava Horniga, Mikuláše Karlíka, Petru Suchou, medailisty z mistrovství světa dorostu Terezu Voborníkovou a Jakuba Kociána, chybět nebudou ani talentovaní účastníci Evropského olympijského festivalu mládeže Bára Babánková, Luděk Abrahám nebo Josef Kabrda či stříbrní ze singlu na 29. Světové univerziádě Natálie Jurčová a David Tolar.

 

Co fanoušky ve středu 27. března v areálu Mšeno – Břízky čeká?

Na programu jsou závody v supersprintu. Po nástřelu uvidí nejprve rozjížďky a nakonec dva finálové závody v kategoriích žen a mužů, ve kterých už se bude bojovat o mistrovské tituly.
Finále se pojedou na čtyři položky (L, L, S, S), přičemž závodníci budou mít k dispozici celkem šest náhradních nábojů. „Ty budou moci využít během střelby kdykoliv v průběhu finále. Pokud závodník některý z terčů netrefí a už bude mít náhradní náboje vystřílené, musí absolvovat penalizaci v podobě „čekacího boxu“ nebo trestného kola,“ představuje základní pravidla supersprintu ředitel závodů a sportovní ředitel ČSB Ondřej Rybář.

„Supersprinty jsou dramatické závody. Navíc bude zajímavé sledovat, jak si naše nastupující generace povede v porovnání se závodníky A týmu,“ dodává Ondřej Rybář.

 

Časový rámec exhibice:
16:30 – nástřel
17:10 – start rozjížděk
19:30 – vyhlášení výsledků

 

 

 

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík