Češi v akci, 24. 3. – Do závěrečných hromadných startů v Oslu nastoupí tři Češi

24. března, 2019

Letošní sezóna Světového poháru jde do finále. V norském Oslu se uskuteční závěrečné závody s hromadným startem, do kterých zasáhnou i tři čeští reprezentanti. Markéta Davidová a Michal Krčmář se kvalifikovali na základě celkového hodnocení, Veronice Vítkové do masáku pomohly velmi dobré výkony v Oslu. Dnes se také rozhodne o držitelce velkého křišťálového glóbu a také o tom, kdo zvedne nad hlavu malé glóby za hromadné starty.

Markéta Davidová v Oslu ani jednou nebodovala, minula totiž 10 z 30 terčů. Naopak Veronika Vítková zažívá povedený závěr sezóny, ve sprintu dojela 23. a ve stíhačce 13. po tom, co se chybou na poslední střelbě připravila o umístění v elitní desítce.

Dnes také poznáme premiérovou vítězku Světového poháru. K velkému křišťálovému glóbu má zatím nejblíž Dorothea Wiererová, která po odpočtu dvou nejhorších výsledků vede o 23 bodů před Lisou Vittozziovou a o 36 bodů před Anastasií Kuzminovou. I v hodnocení disciplíny je na tom nejlépe Wiererová, ale jen o 5 bodů méně má Hanna Öbergová a o 9 bodů méně Paulína Fialková.

Jediným českým zástupcem v hromadném startu mužů bude Michal Krčmář, dvacátý v hodnocení Světového poháru. Druhá půlka sezóny mu tolik nevychází, na umístění v první dvacítce čeká od Anterselvy.

Velký křišťálový glóbus už má jistý Johannes Thingnes Bø, o ten malý za hromadné starty ale bude muset zabojovat. Momentálně se o vedení v disciplíně dělí s Quentinem Fillonem Mailletem, kterému zároveň půjde o druhé místo v celkovém hodnocení SP. Po odečtení dvou nejhorších výsledků má 827 bodů, Alexandr Loginov je na 829.

13:45 – Světový pohár – hromadný start žen

16:30 – Světový pohár – hromadný start mužů

 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík