Juniorské týmy zahájily přípravu, během které se potkají i s „A“ výběry

08. května, 2019

Nové parametry má příprava české juniorské reprezentace na sezónu 2019/2020. Odehraje se převážně v domácích podmínkách, většina sportovců bude centralizovaná v Jablonci nad Nisou a výjimečné nebude ani prolínání tréninků s reprezentačními výběry dospělých. V týmu chlapců už není Jakub Štvrtecký, který se připravuje společně s muži. Děvčata se v těchto dnech absolvují soustředění v biatlonovém areálu ve Starém Městě pod Landštejnem (na úvodním snímku tamní střelnice), junioři ve středu zahájili přípravu v Jablonci nad Nisou.

Základnu v Jablonci nad Nisou mají „po novu“ všichni sportovci ročníků 1998 a 1999. Výjimku pak představuje talentovaný Tomáš Mikyska z Letohradu, který je ročník 2000. „Slibujeme si od toho, že sportovci budou hodně na očích a umožní nám to i větší zaměření na individuální přístup,“ shodují se trenéři Michael Málek (junioři) a Aleš Lejsek (juniorky).

V případě juniorů se účast na vybraných soustředění s muži týká zejména Vítězslava Horniga a Mikuláše Karlíka, případně Tomáš Mikysky. „Každopádně pro Mikuláše je nyní prioritou maturitní zkouška,“ podotýká Michael Málek. U vyrovnaného družstva dívek je situace jiná: „Možnost přípravy s Áčkem bude mít každá z nich. Je to zcela otevřené,“ doplňuje Aleš Lejsek.

Tereza Voborníková, dvakrát stříbrná na MSJ&D 2019

Oba týmy využijí v rámci tréninku všechny osvědčené areály v České republice: Jablonec nad Nisou, Novém Město na Moravě, Letohrad nebo Jilemnici. Junioři se v červnu v Jilemnici a v červenci v NMNM potkají na společné přípravě s týmem mužů. Juniorky mají přípravu s ženami naplánovanou na přelom června a července ve Vysočina Areně.

 

Juniorský výběr – dívky – trenér Aleš Lejsek:

Karolína Dusilová, Veronika Macková, Klára Polednová, Petra Suchá, Eliška Svobodová, Eliška Teplá, Tereza Vinklárková, Tereza Voborníková

Ve sledování: Bára Babánková, Tereza Jandová, Renáta Trejbalová

S týmem se dále připravují ženy: Natálie Jurčová a Anna Tkadlecová

 

Jakub Kocián (vpravo) a jeho bronzová radost na MSJ&D ve slovenském Osrblie

 

Juniorský výběr – chlapci – trenér Michael Málek:

Vítězslav Hornig, Josef Kabrda, Petr Kánský, Mikuláš Karlík, Jakub Kocián, Ondřej Mánek, Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska

Ve sledování: Luděk Abrahám, Jakub Kudrnáč

 

Tomáš Hermann

Foto: Jiří Novotný, IBU a František Schorný