Hlasování o BIATLONISTU ROKU pro členy ČSB

22. května, 2019

Stejně jako v letech minulých i letos vyhlašujeme anketu Biatlonista roku. Do ankety se mohou zapojit všichni členové Českého svazu biatlonu. Vyhodnocení ankety se uskuteční 30. května 2019 v Národním domě na Vinohradech a bude součástí slavnostního večera Českého biatlonu, který přímým přenosem odvysílá Česká televize. Dalšími vyhlašovanými kategoriemi během Galavečera budou: Biatlonová naděje roku, Skokan roku, Trenér roku, Síň slávy (rozhoduje Výkonný výbor ČSB) a Biatlonista roku podle čtenářů iDnes.cz

V nominaci na Biatlonistu roku ČSB je pět sportovcůMarkéta Davidová, Michal Krčmář, Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec a Veronika Vítková. Ano, je to stejná sestava jako v minulém olympijském roce…

Informace o formě hlasování naleznete níže.

 

NOMINACE – kategorie Biatlonista roku ČSB (dle abecedy)

• Markéta Davidová
Jediná česká biatlonistka, která se v průběhu sezóny prosadila na stupně vítězů v individuálních závodech Světového poháru. Skvostný měla hned úvod v Pokljuce, když doběhla překvapivě třetí ve vytrvalostním závodě. A ve skvělých výkonech pokračovala i dále. Senzačně vyhrála sprint v Anteserselvě, kde vybojovala i třetí místo v závodě s hromadným startem! Na stříbrný stupínek vystoupila po zkráceném vytrvalostním závodě v Canmore. Na MS ve Švédsku si připsala sedmou příčku ve sprintu. Významný podíl měla i na bronzu štafety při SP v Oberhofu. V celkovém hodnocení SP obsadila 21. místo.

• Michal Krčmář
Po olympijském stříbru asi očekával lepší sezónu. Přesto byl nejlepších z českých mužů ve Světovém poháru, v němž obsadil konečné 21. pořadí. Zdobila jej vyrovnanost, když bodoval v 21 z 25 individuálních závodů. Jeho nejlepšími výsledky byly 10. příčky ze sprintu v Pokljuce a ze závodu s hromadným startem na domácích tratích ve Vysočina Areně. Člen čtvrté štafety mužů na MS ve Švédsku.

• Tomáš Krupčík
Velké překvapení po olympijské sezóny. Ve Světovém poháru posbíral 154 bodů, a to bylo více než za celou předchozí kariéru dohromady (143 bodů mezi sezónami 13/14-17/18). Dvanáctým místem ve zkráceném vytrvalostním závodě v Canmore si zaběhl svoje maximum ve SP. Na mistrovství světa skončil 18. ve stíhacím závodě a 20. v závodě s hromadným startem. Zásadně se na třetím úseku zasloužil o krásné 4. místo české štafety mužů na MS (posun ze 14. na 6. příčku)!

• Ondřej Moravec
Předminulou sezónu mu nepříznivě poznamenala infekce jater, zdravotní trable jej pak provázely i v uplynulé sezóně… proto dlouho hledal běžeckou formu. Zdálo se, že ji našel při ME v Raubiči, kde skončil 4. na 20 km. Ale pak přišel nečekaný kolaps organismu při sprintu MS. Obdivuhodně se z trablů dostal a pomohl štafetě ke 4. místu. Jeho nejlepším výsledkem ve SP byla osmá příčka ze závodu s hromadným startem v NMNM. Jednalo se i o nejlepší individuální výkon českých mužů v SP, celkově obsadil 30. pozici. Po celou sezónu udivoval střeleckou formou, výsledky úspěšnosti držel nad 90%!

• Veronika Vítková
Do sezónu nastupovala odhodlaná a povzbuzená olympijským bronzem ze sprintu. Nečekané běžecké trápení i nemoci ji však k úspěchům nepustily. Přesto se nevzdávala a bojovala, což prokazovala zejména střeleckými výkony s úspěšností na hranici 89%. Nikdy v kariéře nebyla v této části biatlonu lepší. Podílela se na třetím místě štafety žen při SP v Oberhofu. Nejlepšího individuálního výsledku ve SP pak dosáhla 9. příčkou v Soldier Hollow. V celkové klasifikaci SP skončila 30. v pořadí.

 

Kdo hlasuje?
Hlasovat mohou všichni členové ČSB, v odpovědi je nutné uvést číslo svazové průkazky. Hlasy jsou jinak neplatné.

Postup hlasování
Hlasy se přidělují pouze nominovaným jednotlivcům. Sportovce seřaďte v pořadí 1., 2., 3., 4., 5.

Bodové hodnocení:
1. místo = 6 bodů
2. místo = 4 body
3. místo = 3 body
4. místo = 2 body
5. místo = 1 bod

 

Svůj hlas zašlete na e-mail: roubickova@biatlon.cz

Hlasování bude ukončeno v pondělí 27. 5. 2019 ve 24:00 hodin.