Letohrádky biatlonových nadějí - LeBiNa 2019

03. června, 2019

8. ročník tréninkového přípravného kempu pro mladé nadějné biatlonisty z celé České republiky pořádá Český svaz biatlonu v tradičním termínu 23.-29.6. 2019.

Hlavní náplní bude tréninková příprava s využitím nejrůznějších tréninkových forem a prostředků (zejména střelba, kondiční příprava, soutěže, nácvik techniky, hry, kompenzační cvičení …), obohacení o nové zkušenosti a trénink v kolektivu nadějných mladých sportovců. Vše za účasti zkušených odborných lektorů a trenérů biatlonu.

Místo konání: Biatlonový areál Letohrad, ubytování a strava rekreační školicí středisko Lorien Nekoř

Termín: 23.6. – 29. 6. 2019 (příjezd neděle večer, ukončení obědem v sobotu po regionálním závodu)

Účast dětí: ročník narození 2005 – 2007

Klíč účasti dětí z biatlonových klubů, kde je přihlíženo k počtu startujících dětí v kompletním zimním ČP za poslední 4 roky. Prostor se snažíme dát co nejvíce klubům ČSB, s přihlédnutím na naše kapacity.

Účast dle tohoto klíče (seřazeno dle abecedy):

3 sportovci:                      Jilemnice, Letohrad, SK NMNM, SK Rover, Střelka Brno

2 sportovci:             Břidličná, Jasan Aš, Jílové, KB Trefa, Krkonoše, Ostrava, Rožnov p.R., SKP Harrach., SKP Kornspitz, St. Město, Zadov

1 sportovec:             Bělá p.Prad., BK Ostrov, Blansko, Elán Zruč, Halenkovice, Horní Branná, Kapslovna, KB SKMVM, Klecany, Krušné hory, Liberec, Manušice, Mikulášovice, Moravia, Plzeň Litice, Prostějov, SKIBI VM, SKS Vimperk, Strakonice, Tatran, Teplice, Třebíč, V. Karlovice, VsetínBobrky

Kolektiv funguje vždy výborně, děti se znají ze závodů a najdou si i nové kamarády, proto není třeba mít obavy, pokud děti přijedou z klubu jako jednotlivci.

Úhrada:

Český svaz biatlonu bude sportovcům hradit náklady na ubytování a stravu, dopravu do Letohradu a zpět si zajišťuje a hradí každý sám.

Rádi bychom předešly předčasným odjezdům některých sportovců. Buďte připraveni, že v takovém případě budou vzniklé náklady (ubytování a strava v jeho nepřítomnosti) vyúčtovány Vašemu klubu. Máme mnoho dalších šikovných žáčků (i z TM), na které se bohužel nedostane.

Účast odborných lektorů a trenérů:

PhDr. Radim Jebavý Ph.D. (odborný asistent katedra Atletiky FTVS), http://radimjebavy.cz/

Mgr. Šárka Klaclová (bývala běžkyně na lyžích a trenérka atletiky)

Mgr. Vlastimil Vávra (dlouholetý trenér reprezentačních družstev ČR v biatlonu, koordinátor SCM)

Profesionální trenéři biatlonu Sportovních středisek ČSB:

Klub biatlonu Letohrad

Sportovní klub Nové Město na Moravě

Klub biatlonu Jilemnice

SKP Kornspitz Jablonec nad Nisou

SK Rover Praha

Klub biatlonu Střelka Brno

 

Přihlásit se mohou i další trenéři z jednotlivých klubů, kterým bude zajištěno a hrazeno ubytování. Pokud máte zájem a chcete prohloubit své dosavadní znalosti a získat nové zkušenosti, uveďte trenéra ve jmenovité přihlášce Vašich sportovců, na základě kapacit Vám potvrdíme účast.

Jmenovité přihlášky za kluby: NEJPOZDĚJI do 12.6. 2019 !!! na adresu jirkabiatlon@seznam.cz

Prosím nahlaste i případnou neúčast, z jakéhokoliv důvodu.

Náplň LeBiNy 2019:

Na soustředění se budeme snažit využít základních tréninkových prostředků v biatlonu (běh, střelba, síla), zařadíme gymnastiku, různé herní prvky v tělocvičně, dále pak kolečkové brusle a sportovní hry. V případě příznivého počasí vyrazíme i na kajaky na nedaleké Pastvinské přehradě, koloběžky, apod. Zaměříme se na všestranný rozvoj pohybových schopností (rychlost, síla, obratnost, koordinace, vytrvalost) a budeme se věnovat pohybovým dovednostem souvisejících s biatlonem. Na závěr kempu, v sobotu dopoledne, opět proběhne regionální závod letního biatlonu.

Další podrobné informace o tom, co s sebou, čas příjezdu atd. obdržíte do 15. června.

Budeme se na Vás těšit. S pozdravem,

za trenéry LeBiNa – Jiří Faltus

za Český svaz biatlonu – Jan Novák, člen výboru pro práci s mládeží