Mistrovství České republiky v biatlonu na horských kolech už 15. června!

06. června, 2019

Rychle se blíží první vrchol letního přípravného období, kterým je Mistrovství České republiky v biatlonu na horských kolech. V sobotu 15. června 2019 jej už tradičně bude hostit areál Mšeno-Břízky v Jablonci nad Nisou. Na programu budou závody ve sprintu, tedy se dvěma střeleckými položkami vleže a vstoje. Nejprve se na trať v 10:00 hodin vydají kategorie dorostenecké, které budou mít intervalový start. Ženy, juniorky, muži a junioři odstartují do sprintu hromadně. Všechny kategorie dívek a žen čeká 6 km dlouhá trať, závod kluků a mužů se odehraje na devítikilometrové trati.

„Předpokládaný start kategorií žen a juniorek je kolem 11. hodiny, muži a junioři pak odstartují přibližně o třicet minut později,“ říká ředitel závodu Jan Matouš.

 

Markéta Davidová, čerstvá Biatlonistka roku, bude obhajovat titul z roku 2018

 

o čtvrtý titul v řadě by měl v kategorii mužů usilovat Ondřej Moravec. Mezi ženami bude prvenství obhajovat Markéta Davidová. Vítězka sprintu Světového poháru v Pokljuce se před týdnem stala Biatlonistou roku ČSB.

„Reprezentační tým žen má za sebou soustředění na Mallorce, muži trénovali počátkem května v Chorvatsku. Nyní se oba výběry, a také junioři a juniorky, připravují v České republice, kde střídají Jilemnici, Letohrad, Nové Město na Moravě, Staré Město pod Landštejnem nebo právě Jablonec,“ podotýká sportovní ředitel Českého svazu biatlonu Ondřej Rybář a dodává: „Pokud se někdo nezranění nebo nebude nemocný, nastoupí reprezentanti do šampionátu na horských kolech v kompletní sestavě.“

 

MČR v biatlonu na horských kolech Jablonec nad Nisou 15.06.2019 – Propozice

“V rámci Mistrovství ČR v biatlonu na horských kolech budou po poledni uspořádány závody pro bývalé biatlonisty, pro veřejnost, a také pro děti,” doplňuje důležitou informaci Jan Matouš.

 

 

Tomáš Hermann

Foto: Jan Matouš a Tomáš Hermann