Růže mezi trním. Kamila Jiroutek Rajdlová u trenérského vesla české reprezentace!

22. června, 2019

Je to vpravdě historická chvíle. V trenérské roli působí u české reprezentace žena. A ne ledajaká. Kamila Rajdlová. Celým jménem Kamila Jiroutek Rajdlová. Účastnice závodů v běžeckém lyžování olympijských her v Salt Lake City 2002, Turíně 2006 a Vancouveru 2010. Už od června spolupracuje s trenérem juniorek a „B“ týmu žen Alešem Lejskem. V zimních měsících pak společně s Alešem Ligaunem povede reprezentační výběr mužů a žen v IBU Cupu.

„V předchozích letech jsem nejprve pracovala jako kondiční asistentka u družstva skokanek. A potom jsem na Sportovním gymnáziu v Jablonci nad Nisou dostala k biatlonu,“ říká a potvrzuje tak, že trenéřina ani biatlon pro ni nejsou ´cizí disciplíny´. „Ale je jasné, že k běžkám mám blíže než k pušce. Proto se budu více specializovat na kvalitu běžeckých dovedností a kondici obecně.“

Při práci během soustředění v Letohradě

Sport však desátou ženu z mistrovství světa v Sapporu 2007 na 30 km klasicky zajímá globálně. „Blízké mi jsou také oblasti výživy, regenerace nebo psychologie. Například s mentální přípravou na závod mám hodně zkušeností,“ upřesňuje.

Během své závodní kariéry byla po tři roky tréninkovou partnerkou Kateřiny Neumannové. Podílela se na čtvrtém místě štafety žen na ZOH 2002. Se štafetou dosáhla i na stupně vítězů ve Světovém poháru – 3. místo v La Clusaz 2006. V individuálních závodech Světového poháru doběhla třikrát v Top Ten!

Kamila Jiroutek Rajdlová a její biatlonová rodina

Doma pro svoji novou roli nachází pochopení. Vždyť manžel David opět, už potřetí v kariéře, trénuje české skokany na lyžích. „Z tohoto pohledu vím, do čeho jdu. Uvědomuji si, že doma s dětmi nebudu tolik, jak jsem byla zvyklá, ale David mě podporuje a babičky pomohou,“ usmívá se maminka jedenáctileté fotbalistky Michaely a pětiletého Martina.

 

 

Tomáš Hermann