Jaké byly české medailové zisky na Mistrovství Slovenska v letním biatlonu?

20. září, 2019

Po německém šampionátu v pohoří Hartz zamířil tentokráte výběr českých dorostenek a dorostenců na Mistrovství Slovenska 14. – 15. září do obce Vyhne v okrese Žiar nad Hronom. Na jižním úpatí Štiavnických vrchů vybojovali mladí reprezentanti ve sprintech a vytrvalostních závodech celkem 11 cenných kovů (5-1-5). České medailové zisky navíc ještě rozšířili zástupci klubů o dvě zlaté, tři stříbra a dva bronzy. Závody v dorosteneckých kategoriích navíc nesly punc klání „Olympijských nadějí“, takže vedle slovenských a českých sportovců byli na startu i reprezentanti Maďarska.

„Sobota nám vyšla skvěle. Obsadili jsme čtyři kategorie a vybojovali tři tituly zásluhou Elišky Fiedlerové, Šimona Škalouda a Marka Grusze,“ těšilo trenéra Tomáše Řezníčka. „Navíc děvčata v kategorii do 16 let obsadila kompletní stupně vítězů!“ K sobotním šesti cenným kovům pak mladí čeští reprezentanti přidali v neděli dalších pět, z toho dva zlaté. „Opět vyhrál Marek Grusz a slavila také Tereza Schejbalová.“

Kompletní výsledky MR Slovenska – sprinty

Krásné prostředí slovenského šampionátu a u stojanů střelnice Hynek Škrabal, v cíli vždy čtvrtý…

Veronika Novotná doběhla čtvrtá ve sprintu a třetí ve vytrvalostním závodě

U našich nejbližších sousedů závodili i zástupci klubů. Dvojnásobným mistrem Slovenska se také stal Luboš Schorný ze Starého Města pod Landštejnem v kategorii mužů 40-49 let, dva cenné kovy si z Vyhne odvezl i jeho oddílový kolega Ondřej Mikulášek (muži 23-39 let), po jednom stříbru pak vybojovali Ladislav Schejbal z klubu KB Trefa mezi muži nad 50 let a v kategorii dorostenek 16 let Tereza Nováková z Ostravy. Na bronz dosáhla ve stejné kategorii i její oddílová kolegyně Martina Plevová.

Stupně vítězů a na nich 1. Marek Grusz a 3. Marek Liščák, druhý v pořadí je Damián Cesnek ze Žiliny. Ocenění nejlepším se chystá předat prezident SZB Tomáš Fusko

„Biatlonový areál ve Vyhne je moc pěkný a útulný. Tratě jsou kompletně vedeny v terénu, tedy po měkkém povrchu. Na závodišti navíc panovala přátelská divácká i pořadatelská atmosféra,“ přiblížil dění ve Vyhne Tomáš Řezníček. „Co se týče našeho vystoupení, řekl bych, že jsme splnili očekávání. I když někteří sportovci chybovali někdy úplně zbytečně a připravili se tak o lepší konečné umístění. Na Slovensku je sice menší členská základna, ale všichni účastníci šampionátu měli vysokou úroveň.“

ČESKÁ REPREZENTACE NA MR SLOVENSKA:
Sportovci: Magdalena Bergerová, Eliška Fiedlerová, Viktore Mádrová, Veronika Novotná, Tereza Schejbalová, Eliška Zástavová; Jan Fiala, Marek Gruzs, Ferdinand Jansa, Marek Liščák, Jindřich Poledník, Šimon Škaloud, Hynek Škrabal

Trenéři: Tomáš Řezníček, Zbyšek Škrabal