10 otázek: Jaké byly líbánky Evy Kristejn Puskarčíkové a proč je šťastný člověk?

12. října, 2019

Čekání na novou sezónu si zkrátíme seriálem 10 otázek. Na české biatlonisty čeká dotazník, při kterém budou pátrat v paměti: Co posledního viděli, slyšeli, četli, dělali…

Hostem desátého dílu je Eva Kristejn Puskarčíková.

 

 

 

 

1) Poslední trénink, kdy jsi toho měla fakt dost?

To bylo teď v sobotu. Po viróze jsem byla úplně slabá a po hodině na kolečkových lyžích v Orlickém Záhoří jsem myslela, že zemřu.

2) Poslední moment v biatlonu, který ti udělal velkou radost?

Mně biatlon dělá radost pořád, jsem šťastný člověk. Třeba dneska: Dařila se mi střelba a měly jsme tady v Anterselvě krásný běžecký trénink, podpořilo to i sluníčko… Snad nám to počasí vydrží po celé soustředění.

3) Tvé poslední zranění?

Před měsícem jsem si v Anterselvě hned v první den soustředění zvrtla kotník.

4) Poslední sport, který sis zkusila mimo biatlon a tréninkové prostředky s ním spojené?

Na dovolené v rakouském Tauplitz jsme byli s manželem na ferratách. Pak jsem si v létě zkusila střílet s odstřelovací zbraní a minulý týden s pistolemi.

5) Poslední seriál, na který jsi koukala?

S Makulou jsme sjely Sex ve městě a taky jsem koukala na Černobyl.

6) Poslední, co jsi poslouchala?

Když jsem řídila, tak jsem si pouštěla audio nahrávku Divadla Járy Cimrmana.

7) Poslední, co jsi četla?

V poslední době jsem se celkem dost učila do školy, takže jsem neměla tolik času. Ale asi to byla nějaká detektivka, četla jsem snad všechny Nesbovky. Mám ráda i literaturu faktu, třeba knihy z lékařského prostředí od Robina Cooka. Nebo knihy z české historie od Vlastimila Vondrušky.

8) Poslední hra, kterou jsi hrála?

Já asi nic nehraju. (smích) Lída Horká říkala, že vzala na soustředění nějakou deskovku, tak si možná zahrajeme. Asi dva roky zpátky jsem hrála Candy Crush, ale to jsem musela vymazat, abych do toho telefonu tolik nekoukala. To taky není dobré.

9) Tvá poslední dovolená?

Měli jsme s Lukynem (manželem) aktivní dovolenou ve zmíněném Tauplitz, zároveň to byly i líbánky. Byli jsme tam asi čtyři dny, jezdili na kolcích, běhali a chodili na túry.

10) Poslední párty, na které jsi byla?

V Norsku po Blinkfestivalenu. Myslím, že je to na dlouho poslední párty, pak až po sezóně. Máme vždycky jednu, dvě akce za celý rok. Není na to moc čas. Ale v tom Norsku jsme si docela trsli. Skoro bych řekla, že to byla další tréninková fáze. (smích)

 


10 otázek


 

Karel Halberštádt

Foto: Petr Slavík