Čeští muži skončili v úvodní štafetě v Östersundu 13.

07. prosince, 2019

Čeští biatlonisté dnes ve švédském Östersundu nenavázali na čtvrté místo z březnového mistrovství světa ani na výkony z individuálních závodů. V úvodní štafetě Světového poháru skončili třináctí.

Trenér Zdeněk Vítek počítal s tím, že by Michalu Šlesingrovi mohlo vyhovovat volnější tempo v úvodním okruhu. A měl pravdu. Navíc se vy vysílačce ozýval Jiří Holubec s tím, že lyže jedou z kopce dobře.

Šlesingr se i dál držel s nejlepšími (10. běžecký čas) a velkou ztrátu neznamenalo ani dvojí dobíjení. Na předávku dojel jako 12. se ztrátou 39 sekund.

Slušný start od Bouška

Ondřej Moravec na ležce využil zhoršených podmínek pro ty nejlepší, sám zastřílel čistě a vyšvihl se na šesté místo. Na stojce se situace otočila. Po dvou trefách Moravce zbrzdila kalibrová chyba a pak i větrný poryv. Musel třikrát dobíjet, na stavu zůstal minutu a 23 sekund. I tak se český tým v polovině závodu posunul na 9. příčku, ztráta ale byla minuta a 50 sekund.

Stojka Ondru mrzela

O tři čtvrtě minuty narostla ztráta po třetím úseku. Jakuba Štvrteckého zbrzdila hlavně střelba, na obou položkách musel dvakrát dobíjet. Na úseku i v běhu mu patřil osmý čas, ale česká štafeta klesla na 11. místo.

Kuba byl už tradičně rychlý na trati

Nejhůř si na střelnici počínal finišman Michal Krčmář. Po ležce zamířil na jedno trestné kolo, výrazný posun nepřišel ani po stojce (dvě dobíjení). Krčmář se v posledním kole (3. běžecký čas) snažil vybojovat co nejlepší výsledek a nakonec posunul český tým ze 14. na 13. pozici. Jde však o nejhorší výsledek českých mužů od Oberhofu 2018, kdy dojeli 14.

Ze střelnice se Bimbovi neodjíždělo dobře

České muže v Poháru národů přeskočili Ukrajinci a Švýcaři, nyní jim patří desátá příčka. Devátí Švýcaři mají o 27 bodů víc, jedenáctí Bulhaři o 55 bodů méně.

Ženy uzavřou Světový pohár v Östersundu nedělní štafetou (15:30). Pak se přejíždí do Hochfilzenu, kde jsou v pátek na programu sprinty.