Úspěšné štafety českých nadějí. Mix pátý a singl šestý v Junior IBU Cupu

15. prosince, 2019

Výborné výkony podali čeští junioři a české juniorky v nedělních smíšených štafetách I. kola Junior IBU Cupu ve Slovinské Pokljuce. V závodech singlů obsadila dvojice Tereza Voborníková a Jonáš Mareček 6. místo mezi 29 startujícími štafetami. V klasických mixech pak kvartet Petra Suchá (na úvodním snímku), Tereza Vinklárková, Tomáš Mikyska a Jakub Kocián vybojoval pátou příčku, když do závodu nastoupilo 23 zemí. V singlových štafetách byli nejlepší Francouzi, v mixech vyhráli Švýcaři.

Postupné zlepšování obou štafet

Přitom v Singlech nevstoupila do závodu Tereza Voborníková šťastně, po úvodní ležce a trestném kole běžela 16., na předávce byla 15. v pořadí. Jonáš Mareček pak skvělým výkonem vytáhl českou dvojici na sedmé místo. Tereza Voborníková se pak na třetím úseku posunula na průběžnou šestou pozici, na které proběhl Jonáš Mareček i cílem.

Tomáš Mikyska zvládl bezchybně ležku, pouze jednou dobíjel vstoje a Jakuba Kociána vyslal do finiše mixu z pátého místa

Také český mix se na trati postupně zlepšoval. Petra Suchá byla po úvodní položce 10., na předávce osmá. Tereza Vinklárková vyslala Tomáše Mikysku na trať ze šesté místa a ten českou pozici o jedno pořadí vylepšil. Jakub Kocián ve finiši páté místo udržel.

V průběžném pořadí poháru národů drží české naděje 6. místo v kategorii juniorek i v kategorii juniorů.

Druhé kolo junior IBU Cupu hostí italské Val Martello, a to od středy 18. prosince.

Finišman Jakub Kocián přivezl český juniorský mix do cíle na kvalitní páté pozici!