Češi v akci – 1. 2., předposlední den MSJ&D v Lenzerheide poběží junioři a juniorky sprinty

01. února, 2020

Mistrovství světa juniorů a dorostu 2020 ve švýcarském Lenzerheide pomalu vrcholí. A jak ukazuje předpověď, bude sobota zřejmě i posledním slunečným dnem šampionátu. První únorovou sobotu jsou na programu sprinty juniorských kategorií. Od jedenácti hodin nastoupí na 10 km dlouho trať mladí muži. V českém týmu dostala důvěru čtveřice Jakub Štvrtecký, Vítězslav Hornig, Mikuláš Karlík a Tomáš Mikyska. Mezi děvčaty se v 7,5 km dlouhém sprintu představí od 14:00 Tereza Vinklárková, Tereza Voborníková, Petra Suchá a Klára Polednová. Znamená to, že MSJ&D už skončilo pro Jiřího Mánka a Karolínu Dusilovou.

Naše zraky budou upřeny na celou osmičku startujících. Speciální pozornost si však určitě zaslouží Jakub Štvrtecký, jenž pravidelně závodí ve Světovém poháru a byl už nominován na světový šampionát do Anterselvy. Výborně se ve vytrvalostních závodech prezentovali Mikuláš Karlík (10.) a Tereza Vinklárková (5.). Zkušenost ze Světového poháru už také mají Vítězslav Hornig nebo Tereza Voborníková. Držme tedy pěsti a nechme se překvapit. Jednu motivaci určitě čeští junioři a juniorky mají, na rozdíl od svých mladších reprezentačních kolegů na cenný kov stále ještě čekají ;-).  

Jakub Štvrtecký má před dnešním startem minimálně dvě jistoty. Jednak se s juniorskou kategorií v Lenzerheide loučí. A “druhak” ze Švýcarska míří do Itálie za přípravou na MS 2020 v Anterselvě!

11:00 – MSJD – SPRINT JUNIORŮ NA 10 KM

Startovní listina vytrvalostních závodů juniorů – 105 startujících

Češi: 25 – Vítězslav Hornig, 50 – Jakub Štvrtecký, 83 – Mikuláš Karlík, 99 – Tomáš Mikyska

14:00 – MSJD – SPRINT JUNIOREK NA 12,5 KM

Startovní listina vytrvalostních závodů juniorek – 83 startujících

Češky: 20 – Tereza Voborníková, 39 – Tereza Vinklárková, 70 – Petra Suchá, 81 – Klára Polednová

Jak závody sledovat?

Online průběh závodu

Livestream

Česká televize

Tomáš Hermann

Foto: Jiří Novotný a Tomáš Hermann