V hromadném startu VI. kola IBU Cupu z Čechů nejlepší 14. Tkadlecová a 16. Krupčík

09. února, 2020

Anna Tkadlecová (na úvodním snímku) a Tomáš Krupčík se dotýkali umístění v elitní desítce, nakonec zůstali v závodech s hromadným startem kousek za ní. Na 12 km dlouhé trati žen VI. kola IBU Cupu v italském Martellu doběhla Anna Tkadlecová na 14. místě. V závodě mužů na 15 km obsadil Tomáš Krupčík 16. pozici. Bodoval ještě 29. v pořadí Milan Žemlička. Jak si vedli ostatní Češi? Ludmila Horká skončila na 44. pozici, Ondřej Hošek byl klasifikován jako 45., juniorce Karolíně Dusilová patří 52. příčka a Jakub Kocián, také zástupce juniorské kategorie, obsadil 55. místo ze 60 startujících. Junior Jiří Mánek se do závodu nekvalifikoval.

Ve čtyřpoložkovém závodě si nejlépe počínali Norové. V kategorii žen vyhrála Ida Lienová, mezi muži proběhl cílem jako první Sturla Holm Lægreid.

Tomáš Krupčík doběhl po 11. místě v sobotním sprintu 16. v hromadném startu pro 60 závodníků

Jak se závodilo?

Tomáši Krupčíkovi se nevydařil vstup do závodu. Hned na první položce minul dva terče a běžel 30., pak byl dvakrát bezchybný a posunul se na osmou pozici. Tři chyby v závěrečné položce jej seslaly až na 22. místo. Devátým časem v posledním kole poskočil na slušné 16. místo. Milan Žemlička se celý závod pohyboval kolem 30. příčky, a také tak – po celkem třech chybách – cílem proběhl, a to na 29. pozici.

Anna Tkadlecová střílela až do závěrečné položky čistě, během poslední stojky jeden terč minula, ale přesto na trať vybíhala na 10. místě. Čtyři soupeřky ji však ve finiši předstihly. I tak z toho byl nejlepší český výsledek dne. K bodům neměla daleko ani Karolína Dusilová, nebýt závěrečné položky, na níž minula čtyři terče. Do té doby se pohybovala kolem 27. příčky. Také Lída Horká (7 chyb), Ondřej Hošek (4) a Jakub Kocián (5) pokazili závod střelecky.

Milan Žemlička se v obou závodech v Martellu vešel do 30. místa

„HROMAĎÁKY“ POHLEDEM TRENÉRŮ

ALEŠ LIGAUN –  trenér mužů

„U Tomáše už bylo škoda nevydařené úvodní položky, protože čelo závodu mu ujelo. Pak se dvěma nulami a výborným během vrátil do závodu… jenže přišly tři chyby. Tomáš byl dnes na trati hodně silný, celkově měl 11. čas, ale pět netrefených terčů je prostě moc.  Milanovi závod tolik nechutnal, ale cením si toho, že i když nemá svůj den, sbírá body. V tom udělal proti loňsku velký pokrok. Pro Ondru Hoška a Kubu Kociána to dnes bylo těžké na trati i na střelnici.“

Junior Jakub Kocián si v Martellu odbyl svoji IBU Cupovou premiéru. Ve sprintu byl bezchybný, v hromadném startu minul pět terčů

KAMILA JIROUTEK RAJDLOVÁ – trenérka žen

„Anča dnes střílela tak, jak umí, a tak, jak si to u ní dlouhodobě přejeme. Věřím, že jí dnešní závod dodá sebevědomí. Lída Horká i Karolína Dusilová prožívaly na trati svůj kritický den ve vysoké nadmořské výšce. V běžecké části jim to moc nešlo, což u Karolíny pak poznamenalo i závěrečnou položku.“

Juniorka Karolína Dusilová potěšila při svém vstupu do IBU Cupu 21. místem ve sprintu. V hromadném startu zůstala mimo bodované pozice až kvůli nevydařené závěrečné stojce…

VI. kolo IBU Cupu v Martellu, 9. 2. 2020, závody s hromadným startem 60

Výsledky závodu mužů na 15 km

Analytické výsledky závodu mužů na 15 km

Výsledky závodu žen na 12 km

Analytické výsledky závodu žen na 12 km

IBU Cup pokračuje od čtvrtka 13. 2. 2020 VII. kolem, které se opět odehraje v Martellu. Na programu jsou supersprinty, sprinty a stíhací závody. Český výběr opouštějí závodníci juniorských kategorií.