Další zlepšení Tomáše Krupčíka. Ve stíhačce IBU Cupu vybojoval šesté místo

16. února, 2020

I závěrečný závod mužů VII. kola IBU, kterým byla stíhačka na 12,5 km, zastihl Tomáše Krupčíka v italském Martellu v dobré formě. Tomáš ještě vylepšil osmé místo ze sprintu a doběhl na šesté pozici! Milan Žemlička obsadil 24. místo, Ondřej Hošek skončil 34. v pořadí. Na desetikilometrové trati bodovaly i všechny ženy. Anna Tkadlecová proběhla cílem 24., Ludmila Horká 39. a Natálie Jurčová bral jeden bod za 40. příčku.

Mezi muži vyhrál zkušený norský harcovník Lars Helge Birkeland, v kategorii žen navázala na triumf ve sprintu Elisabeth Hoegbergová ze Švédska.

Tomáš Krupčík při slavnostním vyhlášení stíhacího závodu VII. kola IBU Cupu, v němž doběhl šestý. Český reprezentant stojí zcela vpravo

Jak se závodilo?

Už po úvodní bezchybné položce poskočil Tomáš Krupčík na šesté místo. V dalším vzestupu mu ale bránilo vždy jedné trestné kolo v každé z následujících položek. Ve finiši Tomáše Krupčíka sice předběhl vedoucí muž IBU Cupu Endre Stroemsheim z Norska, ale český biatlonista byl nakonec rychlejší než Francouz Didier Bionaz, a tak šesté místo a malé pódium uhájil. Milan Žemlička se dlouho pohyboval mezi 18. až 20. pozicí, ale dvě chyby na poslední položce jej srazily do třetí desítky výsledkové listiny. Totéž, jen o deset míst dále, zažil v závěru závodu i Ondřej Hošek.

Anna Tkadlecová doběhla ve stíhačce 24. v pořadí, a to byl v Martellu její druhý nejlepší výsledek po 14. místě z hromadného startu 60

Anna Tkadlecová, jež odstartovala z 26. příčky, vbíhala do finiše z 22. místa, ale dvě soupeřky byly rychlejší. I tak zaznamenala mírné zlepšení. Lída Horká, ve sprintu 44., si i přes sedm chyby na střelnici doběhla pro dva body. Pomohl jí k tomu i kvalitní běh. Na trati byla 10. nejrychlejší. Střelba se tentokráte nevydařila ani Natálii Jurčové, jež minula šest terčů. Výsledkem bylo 40. místo a jeden bod do klasifikace IBU Cupu.

Ondřej Hošek prožil při VII. kole IBU Cupu lepší část sezóny, když bodoval dvakrát za sebou

POHLEDEM TRENÉRA ALEŠE LIGAUNA

„Tomáš dokázal svoji výkonnost v Martellu dobře vystupňovat. Šesté místo znamená široké pódium, a takové umístění, to je vždy odměna pro celý tým.  Na Milanovi a Ondrovi už byla trochu znát únava z předchozího programu, což se u nich projevilo chybami při závěrečné položce. Celkově však absolvovali dobrý závod. A třeba Milan tady bodoval při každém svém startu. Anna se mírně zlepšila, Natka udržela na bodech a Lída konečně po měsíci opět bodovala. A navíc dnes opravdu dobře běžela. Takže stíhačky hodnotím pozitivně. Už se ale po dvanácti dnech na jednom, i když krásném, místě všichni těšíme domů. Po krátkém odpočinku se začneme připravovat na evropský šampionát.“

Lída Horká se ve stíhačce po více než měsíci vrátila na bodovanou příčku. Předtím bodovala 12. ledna při sprintu v Osrblie