Hlasování na iDNES: Markéta Davidová Biatlonistkou roku, Výkon sezóny patří Lucii Charvátové

12. června, 2020

Šíření nemoci Covid-19 a zkrácená zimní sezóna ovlivnily i tradiční anketu Biatlonista roku.  Jak? Ve spolupráci s naším mediálním partnerem MAFRA, a.s. vyhlašujeme pouze dvě kategorie, a to Biatlonista sezóny podle čtenářů iDNES a Výkon sezóny podle čtenářů iDNES. „Biatlonista sezóny se ale současně stává i Biatlonistou roku Českého svazu biatlonu,“ upřesňuje prezident ČSB Jiří Hamza. A jak čtenáři iDNES hlasovali? Vítězkou hlavní ankety se stala Markéta Davidová, v doprovodné anketě „Výkon roku“ získala nejvíce hlasů Lucie Charvátová!

Markéta Davidová se už zařadila mezi světovou špičku

Sběratelka bronzů

Markéta Davidová byla v sezóně 2019/2020 sběratelkou třetích míst. Třikrát si doběhla pro bronz ve sprintech Světového poháru (Östersund, Le Grand-Bornand, NMNM), a navíc byla členkou bronzové smíšené štafety na MS v Anterselvě. V celkové klasifikaci SP dosáhla 14. příčkou svého dosavadního maxima. Tyto výsledky jí tak v souhrnu podruhé zajistily „titul“ Biatlonista roku.

Třiadvacetiletá reprezentantka, která zažívala svoji první „regulérní“ sezónu v kategorii žen, vyhrála anketu čtenářů iDnes.cz a Českého svazu biatlonu s obrovským náskokem 1525 bodů před Lucií Charvátovou, bronzovou biatlonistkou ze sprintu na světovém šampionátu.

Trio nejlepších dorostenců ve sprintu MS 2020. Zleva Ondra Mánek, Alexej Kovalev z Ruska a Maxime Germain z USA

Na třetí pozici se prosadil osmnáctiletý dorostenec Ondřej Mánek, trojnásobný stříbrný medailista z MSJ&D ve švýcarském Lenzerheide a jeden z představitelů nastupující generace českého biatlonu.

Lucie během tiskové konference po bronzovém sprintu na MS 2020

Oceněný světový sprint

V doprovodné anketě o Výkon biatlonové sezony se o prvenství utkali medailisté z Anterselvy. Větší přízeň získal u čtenářů iDNES sprinterský bronz Lucie Charvátové před bronzem smíšené štafety ve složení Eva Kristejn Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec, Michal Krčmář.

Nečekaný úspěch sedmadvacetileté reprezentantky z Vrchlabí Lucie Charvátové na MS 2020 byl oceněn 749 hlasy, a to je přesně o 250 hlasů více než získal bronzový mix.  

Bronzoví medailisté ze smíšené štafety

Vyhlášení v Letohradě

Jak vás průběžně informujeme na našem webu, český tým je nyní v plné přípravě. S reprezentanty se fanoušci budou moci setkat při Mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradě 29. – 30. srpna 2020. Při té příležitosti vyhlásíme i vítěze závodů Českého poháru za sezónu 2019/2020, držitele žlutých čísel Generali České pojišťovny v kategoriích dorostu a juniorů i vítěze soutěže Superstřelec Hamé mezi dorostenci a dorostenkami.

Výsledky ankety:

Biatlonista sezony 2019/2020:

1. Markéta Davidová 1946 hlasů

2. Lucie Charvátová 421

3. Ondřej Mánek 76

4. Michal Krčmář 51

5. Jakub Štvrtecký 45

6. Vítězslav Hornig 29

Celkem: 2581 hlasů.

Výkon biatlonové sezony 2019/2020:

1. Lucie Charvátová – bronz ve sprintu na MS v Anterselvě – 749 hlasů

2. Smíšená štafeta – bronz na MS v Anterselvě – 499

3. Markéta Davidová – 3. místo ve sprintu na SP v Novém Městě – 111

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík a Tomáš Hermann